موج
کدخبر : ۳۶۶۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366594

در سال جهش تولید:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قم از بافت 250 متر مربع فرش و قالیچه به ارزش 27 میلیارد ریال توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قم در سال 99 خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد مصلح ، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم اهمیت اشتغال پایدار خانگی را خاطرنشان کرد و گفت: در حال حاضر 371 قالیباف در این رشته فعال هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قم از نظارت مستمر و منظم بر روند بافت فرش توسط مجریان طرح قالیبافی این نهاد یاد کرد و گفت: امسال 250 مترمربع انواع فرش زرع و چارک، زرع و نیم، قالیچه های ابریشم و کرک و ابریشم به ارزش 27 میلیارد ریال توسط خانواده های تحت حمایت تولید شد.

وی اضافه کرد: میانگین قیمت هر متر مربع 108 میلیون ریال است که این فرش ها و قالیچه ها به طور متوسط بین 6 تا هشت ماه بافته شده اند.

مصلح با بیان اینکه این نهاد با هدف تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در خانواده های تحت حمایت و ایجاد اشتغال پایدار و سودآور برای آنها از طرح های قالیبافی حمایت می کند تصریح کرد: کمیته امداد برای سهولت صادرات تولیدات فرش مددجویان کمیته امداد در بازارهای جهانی اقدام به ثبت برند احسان کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها