موج
کدخبر : ۳۶۶۲۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366253

معاون استانداری قم از اصحاب رسانه به عنوان مسئولان تبیین آسیب‌های ویروس کرونا یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بیژن سلیمان پور روز دوشنبه درسی و هفتمین جلسه شورای اطلاع رسانی قم در تالار کرامت استانداری افزود: بنا به تعبیر و اظهارنظر وزیر بهداشت ویروس جهش یافته در مناطق مختلف کشور وجود دارد و هم سرعت انتقال و هم میزان آسیب های آن در مقایسه با وضعیت قبلی افزایش پیدا کرده‌است.

وی  با بیان اینکه اصحاب رسانه، قلم و مطبوعات در رابطه با تبیین این موضوع وظیفه مهمی را عهده دار می‌باشند گفت: مردم باید در مورد این مساله حساس باشند چرا که این نگرانی است که در هفته های آینده و روزهای پایان سال شرایط بسیار سختی را داشته باشیم.

وی گفت: باید تلاش کنیم به هیچ وجه شرایط اسفندماه سال گذشته را از حیث شیوع و گسترش بیماری نداشته باشیم.

معاون استاندار قم تصریح کرد: درحال حاضر شرایط کرونایی قم به طور نسبی خوب است و باید مراقبت و اطلاع رسانی کنیم و حساسیت‌ها را بالا برده و با افراد جامعه نیز بیشتر صحبت نماییم و از عادی انگار خارج شویم و رعایت دستورالعمل‌ها را هم افزایش دهیم تا همین وضعیتی که الان با تلاش بخش درمان ایجاد شده را حفظ نموده و به سمت بهبودی پیش برویم.

وی در ادامه افزود: اما متاسفانه تغییر وضعیت کرونایی کشور بتدریج مشاهده می‌شود و در قم نیز برغم مطلوب بودن شرایط و نداشتن فوتی کرونایی طی ۲ هفته گذشته، ولی در پذیرش بیماران سرپایی شیب ملایم را حس می‌کنیم.

سلیمان پور تصریح کرد: اگر تلاش کنیم، اطلاع رسانی کنیم و رعایت‌ها را بالا ببریم در همین حد می‌ شود مدیریت کرد ولی اگر در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌ها ویروس جهش یافته وارد قم نیز بشود قطعا شرایط استان سخت خواهد بود.

وی گفت: موضوع عادی انگاری، بی تفاوتی و کاهش رعایت دستور العمل‌ها غیر قابل انکار است ولی کرونا در عین حالی که ناشناخته و پیچیده است اما این شناور بودن، تغییرها و جهش‌های مرتب تا به حال سبب شده که علم معاصر نتواند متناسب با این ویروس درمان قطعی را ارائه کند.

وی اضافه کرد: اما به هر حال زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت در برپایی تجمع ها، همایش ها و سمینارها تنها راه پیشگیری از این بیماری است و هر وقت این مسائل رعایت شده، این بیماری فروکش کرده است.

وی همچنین با اشاره به انجام واکسیناسیون کرونایی در قم گفت: دشمنان بعد از فرمایشی که رهبر معظم انقلاب پیرامون واکسن داشتند بر روی این مساله تمرکز کردند ولی هیچ نتیجه‌ای نگرفتند.

سلیمان پور یادآور شد: آنها دنبال این بودند که در داخل کشور در مورد تزریق واکسن واهمه و ترسی را ایجاد کنند ولی نظام، دولت و وزارت بهداشت در راستای فرمایش های رهبری در یک مسیری حرکت می‌کنند که فعلا یکی از استانداردترین  واکسن‌ دنیا را وارد کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: این بیمار یک بحث روتینی است و چندین دهه است که در کشور وجود دارد خوشبختانه تحت کنترل کامل است و به هیچ یک از واحدهای مرغداری قم آسیب وارد نشده‌است.

وی افزود: بحث انسانی در مورد این بیماری فعلا کاملا منتفی است و باید با اطلاع رسانی نامناسب سبب نشویم که قم در کانون توجه خصمانه دشمن قرار بگیرد و بخواهند بگویند که این بیماری نیز از قم آغاز شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها