موج
کدخبر : ۳۶۶۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366228

نادر فلاحی:

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: اجرای پوشش سایت موزه محوطه باستانی شهر یری مشگین شهر با جدیت دنبال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: اجرای پوشش سایت موزه محوطه باستانی شهر یری بخشی از عملیات در راستای ساماندهی این مجموعه تاریخی است که در این زمینه اقدامات با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: برای پوشش سایت موزه محوطه باستانی شهر یری 60 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بود که با پیگیری‌های انجام‌شده 35 میلیارد ریال از این اعتبار هزینه شده و با تخصیص 25 میلیارد ریال دیگر نیز شاهد تکمیل این پروژه خواهیم بود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل این پروژه را شامل اجرای پی و سازه فلزی پوشش دانست و بیان کرد: اجرای این طرح در راستای حفاظت و حراست از این محوطه باستانی بوده که با جدیت اجرا می‌شود.

فلاحی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی این محوطه باستانی گفت: سایت موزه محوطه باستانی شهر یری در ۴۰۰ هکتار به عنوان یکی از پایگاه‌های ملی شاخص میراث‌فرهنگی بوده و از بناهای تاریخی مهم در استان به شمار می‌رود که با توجه به قدمت تاریخی این مجموعه یکی از طرح‌های جاذب گردشگر نیز به شمار می‌رود.

وی اجرای  مسیر دسترسی و سنگفرش ورودی محوطه باستانی، تجهیز سرویس بهداشتی بخش اداری و نمازخانه را از دیگر اقدامات انجام‌شده برای ساماندهی این محوطه عنوان کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا این طرح هر چه سریع‌تر درخور تاریخ اردبیل احداث شده و در اختیار گردشگران و علاقمندان حوزه میراث‌فرهنگی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها