موج
کدخبر : ۳۶۶۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366226

حجت السلام کاروند خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از افزایش ثبت موقوفات در سالجاری به میزان 10 میلیارد ریال مورد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام محمد کاروند پیش از ظهر امروز دوشنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: این تعداد وقف جدید مربوط به روستاهای اطراف شهرستان بانه بود که تعداد وقف‎‌های ثبت شده در سال جاری را به 39 مورد افزایش داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر 12 مورد وقف جدید به ارزش 10 میلیارد ریال از سوی واقفان خیراندیش به تعداد موقوفات استان اضافه شد.

وی با اشاره به وقف‌های جدید ثبت شده در ایام دهه فجر در استان افزود: اهالی روستای بیان دره شهرستان بانه یک زمین 300 متری و یک زمین 150 متری را با نیت ساخت مسجد و خانه عالم وقف کرده و  اهالی روستای مجسه  نیز یک قطعه زمین 150 متری با نیت فعالیت‌های قرآنی و یک رشته چشمه آب جهت بهره‌برداری مسجد وقف شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: همچنین اهالی خیر روستای "بلکه" یک منزل مسکونی 160 متری، اهالی روستای "ششه" یک باب منزل 90 متری ، روستای "سیچان" یک باب منزل 150 متری و مردم متدین روستای "سالوک علیا" یک منزل 150 متری را با نیت خانه عالم وقف کردند.

وی گفت: اهالی روستای "سیچان" نیز زمینی به مساحت 200 متر  و اهالی روستای گیادروان زمینی به مساحت 144 متر را جهت ساخت مسجد روستا وقف کردند و خیر نیک اندیش توفیق قادری 700 متر زمین جهت ساخت مسجد روستای عباس آباد بانه وقف کرد.

وی ارزش این تعداد وقف جدید را بیش از 10 میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: ثبت این موقوفات می‌تواند نویددهنده گسترش فرهنگ وقف‌های جمعی در استان باشد و امیدواریم در نیت‌های مختلف مذهبی،اجتماعی،درمانی، علمی و خیریه  با ثبت وقف‌های گروهی زمینه لازم برای توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم آورند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها