موج
کدخبر : ۳۶۶۱۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366157

حسین دشتی خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از اختصاص تسهیلات برای اشتغالزایی بیش از 2 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین دشتی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل  گفت: تاکنون ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب و در راستای اشتغال‌زایی و خودکفایی در اختیار مددجویان تحت پوشش این اداره قرار گرفته است.

وی افزود: امسال هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای این منظور اختصاص یافته بود که تاکنون حدود ۸۰ درصد این اعتبارات جذب و تزیق شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: این تسهیلات برای اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در استان اردبیل در حوزه‌های مختلف اختصاص یافته و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

دشتی به رویکرد برنامه‌های این کمیته در سال آینده اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام یافته، توانمندی خانواده‌ها در سه حوزه فرهنگی، اشتغال و مسکن در اولویت خواهد بود.

وی اظهارکرد: در حوزه دامداری ، کشاورزی ، صنایع دستی ، فرش و گلیم با ارائه تسهیلات گام‌های موثری در راستای خودکفایی خانواده‌های نیازمندان صورت گرفته است.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل افزود: امسال در کنار تسهیلات حمایتی بحث کاریابی برای مددجویان نیز از طریق کمیته امداد در استان اجرایی شده و تاکنون ۳۰۰ نفر از مددجویان توسط کارفرمایان در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها مشغول کار شده‌اند.

دشتی با اشاره به همکاری مردم و کشاورزان در پرداخت زکات گفت: امسال حدود ۱۰۰ میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی جمع‌آوری شده و ۷۵۰ میلیارد ریال هم از طریق کمک‌های مردمی و خیرین، صدقات و طرح اکرام جمع‌آوری شده  که در مقایسه با سال گذشته ۷۰ درصد افزایش دارد.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها