موج
کدخبر : ۳۶۶۰۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366073

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، شش هزار و 580 نفر از مددجویان کمیته امداد هرمزگان در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرضا خسروانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان آموزش را مقدمه توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌منظور مهارت‌آموزی مددجویان مستعد و فراهم نمودن زمینه فعالیت آن‌ها در حرفه‌های گوناگون، دستیابی به شغل و درآمد پایدار و مشارکت این افراد در چرخه تولید و اقتصاد کشور ارائه می‌شود که درنهایت موجب خودکفایی و استقلال اقتصادی آن‌ها خواهد شد.

خسروانی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، شش هزار و 580 نفر از مددجویان کمیته امداد هرمزگان بااعتبار 517 میلیون تومان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مهارتی، پایدارسازی مشاغل و مقدماتی بهره‌مند شده‌اند که از مجموع مهارت آموزان، تعداد چهار هزار و 935 نفر زن و مابقی مرد بوده‌اند.

ایشان یادآور شد: این آموزش‌ها با همکاری سازمان‌ها، آموزشگاه‌های آزاد و مؤسسات متولی امر آموزش فنی و حرفه‌ای انجام و به کارآموزان پس از گذراندن این دوره‌ها، گواهی‌نامه مهارت برای ورود به بازار کار اعطا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: مهم‌ترین اولویت کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان است و این نهاد تا رسیدن به خودکفایی از مددجویان مستعد حمایت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها