موج
کدخبر : ۳۶۶۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366039

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد ازتعیین حدود 80 درصد از موقوفات در شهرستان نجف آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام رضا صادقی با بیان اینکه تاکنون نقشه‌ برداری و تعیین حدود 80 درصد از موقوفات شهرستان نجف آباد انجام شده است، ادامه داد: مراحل ثبتی این موقوفات در حال انجام است و اداره شهرستان نجف آباد و بخش مهردشت همکاری ویژه‌ای در این زمینه داشته اند.

وی با بیان اینکه در شهرستان نجف آباد از قبل از انقلاب تاکنون 256 سند برای موقوفات صادر شده است، اظهار داشت: این تعداد سند شامل 339 رقبه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 60 مورد از اسناد صادر شده برای موقوفات نجف آباد متعلق به سال جاری است، ادامه داد: تا پایان سال این عدد به 100 سند خواهد رسید چرا که مراحل ثبتی این موقوفات از جمله نقشه برداری و درج آگهی انجام شده است.

وی با بیان اینکه چهار امامزاده در شهرستان نجف آباد وجود دارد که برای سه امامزاده تاکنون و در سال جاری سند دریافت شده است، ابراز داشت: امامزاده ساره مریم جوزدان با 49 هزار متر مربع زمین، امامزاده سید محمد شمس الدین علویجه 29 هزار متر مربع و امامزاده عبدالله روستای اشن اسناد مالکیتی دریافت کرده‌اند.

حجت الاسلام رضا صادقی با بیان اینکه در حال حاضر تنها امامزاده تقی ابن محسن ابن موسی ابن جعفر شهر دهق هنوز سند ندارد، ادامه داد: سند این امامزاده نیز به زودی صادر می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد با بیان اینکه 563 موقوفه در شهرستان نجف آباد وجود دارد، اظهار کرد: 50 درصد از این موقوفات سند دارد و مراحل ثبتی80 درصد موقوفات فاقد سند انجام شده است و تنها برای 20 درصد موقوفات هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها