موج
کدخبر : ۳۶۶۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366031

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی کشور جزئیات حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی افراد تحت پوشش این سازمان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هوشنگ فولادی پیش از ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج  به جزئیات حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: چاپ دفترچه‌های تأمین اجتماعی از ابتدای اسفندماه امسال متوقف و طبق اعلام سازمان تأمین اجتماعی از این تاریخ به بعد، ارائه خدمت در زمان مراجعه به پزشک و مؤسسات تشخیصی درمانی با ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه درمانی میسر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای اسفندماه امسال صدور دفترچه درمانی در تمامی شعب و کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی متوقف خواهد شد، افزود: در این طرح امکان ارائه خدمات اعم از ویزیت، تجویز دارو، پاراکلینیک شامل آزمایشگاه تشخیص طبی، تصویربرداری و فیزیوتراپی در بستر الکترونیک برای تمامی پزشکان و ارائه‌کنندگان خدمات تشخیصی و درمانی فراهم شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: بیمه‌شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه درمانی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.

وی ضمن دعوت از پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی، تصریح کرد: در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک؛ این عزیزان می‌توانند نسخه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را در سرنسخه برای آنان بنویسند، چرا که سرنسخه پزشکان مشابه با صفحات دفترچه‌‎های کاغذی دارای اعتبار خواهد بود.

فولادی بیان کرد: نحوه خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه‌ریزی شده و یقیناً هیچ‌گونه اختلالی به‌وجود نخواهد آمد.

وی با قدردانی از پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد بابت همکاری موثر در موفقیت طرح بزرگ نسخه الکترونیک، عنوان کرد: حذف دفترچه‌های کاغذی و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک، زمینه‌ساز ایجاد پرونده الکترونیک سلامت، تحول اساسی در خدمات درمانی  و پیشگیری از هدررفت بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خواهد شد.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی کشور خطاب به بیمه‌شدگان تأکید کرد: در زمان مراجعه به پزشک و موسسات تشخیصی و درمانی الزامی به ارائه دفترچه درمانی از سوی بیمار نیست و تنها با ارائه کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه درمانی خود، خدمت درمانی مورد نیاز را دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها