موج
کدخبر : ۳۶۵۹۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365964

در گفت‌وگوی اختصاصی با موج مطرح شد؛

عضو شورای اسلامی شهرستان رودان ضمن انتقاد از نبود زیرساخت‌های ورزشی در بخش جغین و بی‌توجهی مسئولان، خطر آسیب‌های اجتماعی در این منطقه را جدی خواند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، توسعه فضاهای ورزشی امری بسیار مهم و حائز اهمیت برای جوانان و نوجوانان روستایی است که با توجه به آن بسیاری از مشکلات به‌ویژه موضوع اوقات فراغت نسل جوان از بین خواهد رفت.

به‌طورقطع ایجاد فضای لازم برای حضور ورزشکاران روستایی در عرصه ورزش می‌تواند سبب ارتقاء سطح سلامت و افزایش نشاط و شادابی جامعه روستایی و پرورش استعدادهای فراوانی می‌شود؛ استعدادهایی که از امکانات ورزشی لازم برخوردار نیستند. در عصری که جهان همچون دهکده‌ای کوچک است، هنوز مردمانی در روستاهای شهرستان رودان زندگی می‌کنند که از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی خود محروم هستند.

*سالن بدون امکانات

در همین رابطه «همایون راستین» عضو شورای اسلامی شهرستان رودان در گفتگو با خبرنگار موج یکی از اساسی‌ترین مشکلات در روستای جغین شمالی را نبود امکانات ورزشی برای دوستداران ورزش عنوان کرد و گفت: 15 سال پیش سالن ورزشی چندمنظوره‌ای در این روستا افتتاح شد اما اکنون این سالن از امکانات لازم برخوردار نیست.

وی در ادامه افزود: این ورزشگاه تنها دارای یک کف‌پوش، کولر خراب و نورافکن سوخته است که با همین وضعیت نوجوانان و جوانان از سر ناچاری در آن مکان حضور می‌یابند تا ساعاتی را در کنار هم‌سن‌وسالان خود ورزش کنند.

وی با بیان اینکه به‌جز ورزش فوتسال، موقعیت و امکاناتی جهت انجام سایر ورزش‌ها در این سالن فراهم نیست، تصریح کرد: محمود رضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان در جلسه‌ی شورای ورزش بخش حتی به وعده‌ی خود مبنی بر تقدیر از دختران قهرمان کشوری در این روستا هم عمل نکرد؛ درصورتی‌که می‌شد با تقدیری کوچک انگیزه را در دل این ورزشکاران تقویت کرد.

*زمین چمن بدون آب/ مسئول ورزش جغین مسافرکشی می‌کند

راستین در تشریح چرایی بلااستفاده ماندن زمین چمن این روستا نیز خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های فراوان اعتباری 100 میلیون تومانی برای زمین چمن اختصاص یافت، بذرافشانی در این زمین انجام شد اما نگهداری و آبیاری صورت نگرفت و تنها با بارندگی‌ها سبز می‌شد که با تأمین نشدن آب، مجدداً این زمین خشک شد.

وی اذعان داشت: در حال حاضر این ورزشگاه حتی در هم ندارد و مسئول ورزشی این مجموعه به دلیل حمایت نشدن در محور رودان-بندرعباس مسافرکشی می‌کند.

*ما را به اتوماسیون حواله دادند

وی تصریح کرد: من برای پیگیری پروژه ورزشگاه چندمنظوره جغین شمالی و سالن ورزشی در روستای جغین جنوبی حتی به وزارت ورزش هم رفتم اما با پاسخ اینکه از طریق اتوماسیون اداری نتیجه را به اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان ارسال خواهیم کرد، اما اداره ورزش و جوانان استان از ما اسناد و مدارک زمین را خواستند که دهیار مدارک را به این اداره تحویل کرد اما در همین مرحله بی‌نتیجه ماند.

راستین ضمن اعلام اینکه مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان به ما می‌گوید که هزینه‌ی چمن مصنوعی دو میلیارد است و در توان ما نیست، بیان کرد: ما توقع داریم اگر هزینه‌ی پیش بردن این پروژه بالاست حداقل مسئولان چند زمین چمن مصنوعی محله‌ای را برای جوانان در این روستاها احداث کنند اما باز هم استقبال نمی‌شود.

*وعده‌ی سپاه برای ساخت سالن ورزشی جغین جنوبی

وی با اشاره به اینکه در روستای جغین جنوبی که سالن ورزشی توسط سپاه و بسیج قرار بر ساخت آن بود، تنها با علم کردن اسکلتی نمادین به حال خود رها شده است، خاطرنشان کرد: جغین جنوبی محروم‌تر از جغین شمالی است چراکه این سالن ورزشی موجود، در 10 کیلومتری از روستا قرار دارد و در فصل‌های زمستان و وقوع بارندگی امکان رفتن به این ورزشگاه وجود ندارد چراکه برای رفتن به این سالن، باید از رودخانه‌ی فصلی منطقه عبور کرد که امری خطرآفرین است.

عضو شورای شهرستان رودان گفت: بااین‌همه پیشرفت هنوز که هنوز است جوانان و نوجوان این روستاها در حسرت داشتن حداقل امکانات اولیه برای ورزش کردن خود هستند و متأسفانه مسئولان تمام هم‌وغم خودشان را روی شهر گذاشته‌اند و کمتر به مسائل و مطالبات نوجوانان و جوانان در روستاها می‌پردازند که این چالشی اساسی است.

وی در پایان اضافه کرد: انتظار داریم مسئولان ‌قدری نیز به مسائل مختلف در سطح روستاها به‌خصوص نیازمندی‌های اولیه نوجوانان و جوانان با توجه به هجمه عظیم آسیب‌های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی توجه کافی را داشته باشند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها