موج
کدخبر : ۳۶۵۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365889

حمیدرضا رشیدی نژاد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: واکسن روسی بیش از 91 درصد ایمنی می دهد که البته این نباید به تنهایی ما را از رعایت پروتکل ها غافل کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حمیدرضا رشیدی نژاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با ابراز نگرانی از روند رو به رشد کرونا اظهار کرد: در استان با شیب ملایم در افزایش بیماران و بستری های کرونایی روبه رو هستیم و از طرفی تعداد موارد مثبت سرپایی افزایش یافته که به دنبال آن در هفته های بعد موارد بستری و مرگ و میر افزایش پیدا می کند.

رشیدی نژاد با اشاره به ایام پایانی سال و جنب و جوش های مرسوم سال نو تصریح کرد: باید همه همت ما بر این باشد که نوروز کم عارضه ای داشته باشیم و جوامع مختلف کمتر متضرر شوند به ویژه اصناف که تاکنون بیشترین آسیب را دیده اند و در صورتی که وضعیت شهرها برگردد، پروتکل ها افزایش یافته و محدودیت ها بیشتر می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به پیاده سازی و حساسیت بر اجرای طرح شهید سلیمانی و روند این طرح در استان ، گفت: شناسایی زودرس، قرنطینه کردن و جداسازی از بحث ها اصلی این طرح است و هر چه بیماران را زودتر شاسایی و قرنطینه کنیم و درمان زودتر آغاز شود، طبیعتا کمتر راهی بیمارستان می شوند.

رشیدی نژاد  اظهار داشت : کل استان کرمان 405 واکسن داشت که در هفته گذشته توزیع شد و اولویت تزریق کادر بهداشت و درمان از بخش های کرونا آغاز می شود و به صورت داوطلبانه واکسیناسیون انجام می شود. و تا پایان سال فاز اول واکسیناسیون کرونا انجام خواهد شد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به در اولویت بودن رعایت نکات بهداشتی گفت: تا زمانی که اطمینان کامل از حذف یا کم شدن بیماری ایجاد نشده، لازم است ادامه رعایت پروتکل ها را داشته باشیم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها