موج
کدخبر : ۳۶۵۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365537

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با توجه به استفاده از اینترنت پرسرعت و پوشش آن در تمام نقاط استان، به طور همزمان 100 جلسه دادرسی الکترونیک امکان پذیر است و حتی امکان ارتباط با خارج از کشور جهت برگزاری دادگاه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، به مناسبت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رئیس کل دادگستری استان یزد، یکصدمین اتاق ویژه دادرسی الکترونیک یزد افتتاح شد.

غلامعلی دهشیری در حاشیه این افتتاح بیان داشت: این امر تحقق سیاست های اعلامی قوه قضاییه، افزایش رضایت مندی عمومی از دستگاه قضا و تسهیل دسترسی مردم به خدمات از سوی این مجموعه را در پی خواهد داشت.

این مقام عالی قضایی هدف از راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک، را کاهش مراجعات به مراجع قضائی دانست و اظهار داشت: راه اندازی این اتاق ها در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کاهش هزینه ها و پیشگیری از مشکلات متعدد در رفت و آمد شهروندان و سرعت در دادرسی صورت گرفته است.

وی در رابطه با برگزاری همزمان  100 جلسه دادرسی الکترونیک در استان یزد تصریح کرد: با توجه به استفاده از اینترنت پرسرعت و پوشش آن در تمام نقاط استان، به طور همزمان 100 جلسه دادرسی الکترونیک امکان پذیر است و حتی امکان ارتباط با خارج از کشور جهت برگزاری دادگاه وجود دارد.

دهشیری ضمن تاکید بر تعامل و همکاری تمامی بخش ها در استفاده از خدمات الکترونیک عنوان کرد: امروزه ضرورت تمامی دستگاه ها علی الخصوص دستگاه قضا استفاده از خدمات الکترونیکی است که با ارتباط سازمان یافته تمامی دستگاه ها این  مهم محقق می شود.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: امید است با افزایش خدمات الکترونیک مخصوصاً در ایام کرونا شاهد ارتقاء خدمات به مردم و کاهش مراجعات در راستای بدست آوردن رفاه و آسایش و تحقق سند تحول قوه با رویکرد قوه قضائیه هوشمند باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها