موج
کدخبر : ۳۶۵۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365164

مدیرکل ورزش و جوانان استانداری قم از افزایش 150 درصدی باشگاه‌های اختصاصی بانوان قم طی هشت سال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رسول منعم روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از ۲ طرح ورزشی درسالن اختصاصی بدمینتون مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم، با بیان اینکه زیرساخت‌ها و شاخص‌های ورزشی استان در دولت تدبیر و امید با تحول مواجه شده است، اظهار داشت: تعداد باشگاه‌های اختصاصی بانوان در این استان از ۲۰ باشگاه  در سال ۹۲ به ۵۲ باشگاه در سال‌جاری افزایش یافته است.

وی ادامه داد: رشد و توسعه ورزش استان با وجود همه مشکلات و محدودیت‌های اقتصادی و همچنین شیوع کرونا بی وقف ادامه داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، گفت: در شاخص توسعه ورزش همگانی در استان، ۱۷۶ هزار نفر شامل ۱۳ درصد کل جمعیت در سال ۹۲ در این استان فعالیت‌های ورزشی فعالیت داشتند که امروز این آمار به ۲۴۷ هزار نفر شامل ۲۱ درصد کل جمعیت استان افزایش یافته‌است.

منعم ادامه داد: تعداد ورزشکاران سازماندهی شده در ذیل هیات‌های ورزشی فعال در این استان نیز با رشد ۳۰ درصدی از ۴۰ هزار نفر در سال ۹۲ به حدود ۵۲ هزار نفر در سال‌جاری افزایش یافته‌است.

وی با تاکید بر اینکه قم دراین مدت در شاخص کسب عناوین کشوری نیز همواره صعودی بوده است،  اظهار داشت: تعداد عناوین کشوری کسب شده توسط ورزشکاران  استان از ۳۱۲ عنوان در سال  ۹۲ به ۷۱۸عنوان در سال‌جاری افزایش یافته‌است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: ورزشکاران این استان همچنین افتخارات قابل توجهی در سطح فراملی کسب کرده‌اند به گونه ای که تعداد مدال های فراملی قم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۲ حدود ۶ برابر ارتقا داشته‌است.

وی کسب سه سهمیه المپیک و پارالمپیک را از جمله دستاوردهای مهم ورزش قم در سال گذشته دانست و گفت: کشتی فرنگی این استان پس از ۳۱ سال موفق به کسب یک سهمیه در مسابقات المپیک شد و اتفاقی تاریخی را رقم زد ضمن اینکه کسب دو سهمیه پارالمپیک در رشته بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته از جمله افتخارات ورزش قم در سال گذشته بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها