موج
کدخبر : ۳۶۵۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365028

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به استقرار یدکش خلیج فارس ۴ بروی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی، گفت: این شناور، سیزدهم بهمن ماه ۹۹، بر روی سرسره تعمیراتی مستقر تا طی مدت زمان یک ماه تعمیرات روی آن صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی رضا محمدی کرجی ران مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان حفاظت از سطح آمادگی عملیات شناورهای خدماتی بندر شهید رجایی را یکی از مهمترین وظایف و راهبردها اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی این اداره کل عنوان کرد و گفت: براساس ترسیم تقویم کاری نظامند کلیه شناورها با کاربری های مختلف به منظور ارائه خدمات بهتر به شکل ادواری مراجعه و نیازمندی های فنی و موتوری آنها برطرف می شود.

وی افزود: طی ده ماهه سال گذشته ۲۷ فروند انواع شناورها که بخش از آن‌ها در آب‌های دیگر بنادر جنوبی کشور فعالیت می کردند در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی و کشتی سازی های استان هرمزگان رفع عیب شده اند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با  اشاره به آغاز تعمیرات اساسی وزیر آبی یدک کش خلیج فارس ۴، اظهار کرد: شناور مذکور در مورخه سیزدهم بهمن ماه ۹۹، آب گیری  و بر روی سرسره تعمیراتی مستقر تا طی مدت زمان یک ماه تعمیرات برروی این شناور صورت پذیرد.

محمدی کرجی ران مهمترین ماموریت این شناور را شرکت در عملیات پهلو دهی و جداسازی کشتی های تجاری و نفتی عنوان کرد و ادامه داد: این شناور پرقدرت(۴۴۰۰ اسب بخار و توان کشش آن بیش از ۵۰  کیلو نیوتن) با برخورداری از نوع رانش سمتی که قادر است به همه جهات نیرو وارد نماید در عملیات مقابله با آتش و آلودگی و همچنین اسکورت کشتی ها  نیز ایفای نقش می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها