موج
کدخبر : ۳۶۳۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363967

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: نحوه مالیات ستانی و تأمین اجتماعی را دو حوزه پرچالش فعالان اقتصادی در استان اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی مالیات و تأمین اجتماعی را دو حوزه پرچالش فعالان اقتصادی دانست و تاکید کرد: اصفهانِ صنعتی عوارضی پیدا کرده که نیاز به توجه به زیرساخت‌ها دارد، بخشی از این زیرساخت‌ها، مربوط به اصلاح قانون و بخشی هم مربوط به امکانات است، در بحث‌های قانونی مسأله عمده بدرفتاری مالیاتی و تأمین اجتماعی به دلیل تضاد منافعی است که قانون ایجاد کرده و نیاز به اصلاح دارد.

وی گفت: اصفهانِ صنعتی عوارضی پیدا کرده که نیاز به توجه به زیرساخت‌ها دارد، بخشی از این زیرساخت‌ها، مربوط به اصلاح قانون و بخشی هم مربوط به امکانات است، در بحث‌های قانونی مسأله عمده بدرفتاری مالیاتی و تأمین اجتماعی به دلیل تضاد منافعی است که قانون ایجاد کرده و نیاز به اصلاح دارد.

مسعود گلشیرازی در خصوص عملکرد اتاق بازرگانی اظهار داشت: 18 مرکز رشد و شتاب‌دهنده طی 18 ماه گذشته ساماندهی شد و نخستین بار در کشور شتاب‌دهنده صادراتی در اتاق اصفهان آغاز به کار کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان این که یک سال اخیر که مصادف با کرونا بود آنچه در وسع فعالان اقتصادی بود انجام دادیم، توضیح داد: همچون بازاری‌های قدیم که در کنار تجارت و کسب، گره از کار مردم باز می‌کردند، ظهور این قضیه امروز در اتاق بازرگانی در حال نهادینه سازی است؛ در حمایت از حوزه سلامت، بسته‌های کمک معیشتی واکنون نیز تامین وسایل کمک آموزشی دانش آموزان بی بضاعت از اقدامات مهم اتاق بازرگانی در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

اتاق اصفهان و مالیات

وی تاکید کرد: دولت ها در محرومیت‌زدایی موفق نبوده و در دنیا محرومیت‌زدایی به دست مردم انجام می شود.

مسعود گلشیرازی در ادامه به دیگر اقدامات اتاق اشاره و عنوان کرد: در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور موثر استاندار، رئیس‌کل دادگستری و دادستان، دو نماینده مجلس و دیگر مدیران استانی و نیز بخش خصوصی ، موضوعات مرتبط به حوزه کسب و کار رصد و چاره اندیشی می‌شود که نشان همدلی و همکاری در تحقق گام دوم است .

این مقام مسئول با بیان این که چند پروژه عمده برای زیرساخت‌های اصفهان ضروری است، تشریح کرد: قطار بین شهری، انتقال آب، خط هواپیمایی، قطار سریع‌السیر تهران-اصفهان، دهکده لجستیک و گردشگری،از پروژه های مادر و زیربنای توسعه‌ای استان محسوب می‌شوند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان این که در طرحی مانند قطار شهری بنگاه‌های بزرگ اقتصادی  باید ضمن سرمایه گذاری در تأمین هزینه‌های آن مشارکت کنند، گفت: شرکت‌هایی همچون پالایشگاه اصفهان، فولاد مبارکه، ذوب‌آهن و نیروگاه با سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک به بهبود وضعیت سلامت می توانند کمک کنند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها