موج
کدخبر : ۳۶۳۹۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363900

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی :

امام جمعه کرمان با اشاره به زمزمه‌های غربی‌ها و کاخ نشین‌ها گفت: آنان امروز در دشمنی با ایران تفاوتی با گذشته نکرده اند و با برجام۲ به دنبال حذف جمهوری از منطقه هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به زمزمه‌های غربی‌ها و کاخ نشین‌ها گفت: آنان امروز در دشمنی با ایران تفاوتی با گذشته نکرده اند و با برجام۲ به دنبال حذف جمهوری از منطقه هستند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر کرمان افزود: آمریکا در جریان برجام خود نقض تعهد ‌کرد اما امروز در برگشت به برجام خود را منوط به ورود ایران کرده اند که پس از آن بررسی کنند که وارد شوند یا نشوند که این ظلم به ملت ما است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: آغاز ایام الله دهه مبارک فجر سال ۵۷ با ورود شجاعانه امام خمینی(ره) به ایران اسلامی و شعارهای کلیدی مردمی استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامی همراه شد که استقلال به‌معنی رهایی از سلطه جهان خواران و یک محتوای دینی است که در روایات محتلف مطرح شده است.

وی گفت: آزادی حق تصمیم گیری و اندیشه در چارچوب احکام الهی است و در این زمینه بشر نباید عبد کسی باشد زیرا خداوند او را آزاد آفریده و جمهوریت به معنی توجه به خواست و رای مردم در تصمیمات کشور است لذا مسئولان مستقیم و غیر مستقیم با رای انتخاب می شود و اسلامی یعنی حرکت مردم زیر سایه اسلام است.

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر این چهار واژه ارزشمند و مقدس که آزادی انسان در آن است گفت: امام خمینی(ره) در ۱۲ بهمن سال ۵۷ با حمایت مردم قدرشناس ایران وارد کشور شد و این چهار شعار را عملیاتی کرد و تا به امروز بیش از ۴۰ سال با تحمل تمامی سختی ها، پای آن ایستادیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک تولد نورانی حضرت زهرا(س) و روز زن و همچنین تبریک ایام الله دهه مبارک فجر افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) شخصی ارزشمند و جایگاه ایشان در تاریخ اسلام کم نظیر و ام الائمه نام گرفته‌اند که مرکز و کانون ولایت و امامت محسوب می شود.

وی بیان داشت: ایستادگی حضرت زهرا(س) پای نبوت و رسالت و مقاومت در دفاع از امامت و ولایت تا شهادت در کارنامه حضرت زهرا (س) مشاهده می‌شود و به ما می‌فهماند که برای ایستادگی هزینه هایی پرداخت کرد.

امام جمعه کرمان افزود: آن حضرت هرگز اجازه قطع حلقه اتصال ارتباط مردم با خدا را نداد و در روز ولادت ایشان نیز روز زن و مادر را باید با توجه به جایگاه زن مورد توجه قرار داد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه پیش از اسلام در طول تاریخ برای زن جایگاهی قائل نبودند گفت: ظلم دیگر به جامعه زنان در تاریخ بشریت امروز به اسم آزادی بی حد و حصر به بهانه دفاع از زن با محوریت غرب اتفاق می افتد و همانند دوران جاهلیت امروز زن مظلوم را قانع کردند که باید امروز به اینگونه آزادی پایبند باشند.

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی ادامه داد: این ۲ مورد ظلم بزرگ به جایگاه زن در تاریخ بشریت قلمداد می‌شود در حالی که دین مبین اسلام ارزش ویژه انسان سازی و جایگاهی رفیع برای زن تحت ضابطه شرع مقدس اسلام قائل است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها