موج
کدخبر : ۳۶۳۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363861

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه میزان بیماران بستری شده کرونا در ایلام کاهش یافته است،گفت: وضعیت بستری یک خیز ملایم آغاز شده است و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و تمامی اصناف ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جمیل صادقی فر با بیان اینکه  کاهش حساسیت و رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در مردم، اماکن و اصناف بسیار نگران کننده است و با اندکی غفلت وضعیت به حالت قبل باز می گردد،افزود: میزان استفاده از ماسک نیز به وضوح در استان کاهش یافته در صورتی که در ۲ هفته قبل استفاده از ماسک در هیچ شهرستانی کمتر از ۷۵ درصد نبوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت استان در شرایط بهتری قرار دارد، اظهار داشت: عدم استفاده از ماسک در شهرستان ها به ۴۵ درصد کاهش یافته و خطرناک است و با اندک غفلتی می توان طی ۴۸ ساعت یا ۷۲ ساعت وضعیت به حالت قبل بازگردد و برخی تالارها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی  و به صورت غیر قانونی در حال فعالیت هستند که بطور قطع با آنها برخورد و پلمب می شوند.

وی ادامه داد: مردم استان بدانند مبارزه با کرونا تمام نشده و باید همچنان با رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی شاهد بازگشت پیک بعدی نباشیم و حضور افراد در اماکن تجمعی مانند بانک ها، دفاتر پیشخوان، پاساژها و سایر اماکن بسیار اهمیت دارد و نیازمند رعایت شدید پروتکل ها است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه  در پیک آبان ماه بین هفت یا هشت فوتی به ازای هر ۲۴ ساعت در استان وجود داشت و محدودیت ها و سختگیری هایی ایجاد شد که پس از آن همزمان با کشور این موج فروکش کرد،گفت: با آغاز طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذر وضعیت استان به لحاظ بستری، فوت و ابتلا بهتر شد و به مدت ۲۳ روز در دی ماه فوتی نداشتیم و از متوسط ۷۰ یا ۸۰ بستری به متوسط هفت یا هشت بستری رسیدیم.

صادقی فر افزود:هم اکنون در مجموع کمتر از ۳۰ بستری در ایلام وجود دارد و در بیمارستان شهید مصطفی درمان می شوند همچنین در شهرستان ها بیماران بستری نمی شوند و شهرستان ایوان بعنوان شهرستان پایلوت کشوری در ارتباط با رهگیری هوشمند مناسب عمل کرده و تعداد نمونه گیری ها را افزایش داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تایکد کرد: انتظار داریم افراد دارای علامت حتما به مراکز منتخب کرونا مراجعه کنند، هیچ محدودیتی برای تست گیری وجود ندارد و هم اکنون  ۹ شهرستان در وضعیت آبی و ۲ شهرستان آبدانان و دره شهر در وضعیت زرد قرار دارند و عمده اصناف بجز تالارها مجوز فعالیت دارند.

صادقی فر خاطرنشان کرد: برای بازگشایی تالارها در انتظار پروتکل وزارتی هستیم که بزودی ابلاغ می شود سایر اصناف مجوز بازگشایی دارند اما همایش ها و اجتماعات همچنان ممنوع هستند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها