موج
کدخبر : ۳۶۳۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363811

بهروز مهدلو:

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: شرایط سخت اقتصادی و اعمال تحریم های ظالمانه و با اشاره به اینکه تولیدکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.

بهروز مهدلو در جمع اعضاء خانه صنعت ،معدن وتجارت استان اصفهان اظهار کرد: تنها منبع عمده درآمد دولت از طریق مالیات است و نیمی از حقوق و دستمزد کارمندان نیز از کسب درآمد در این حوزه تأمین می شود.

وی اضافه کرد: از نظر اقتصادی و صنعتی ، استان اصفهان در سطح کشور از موقعیت ممتازی برخوردار است و مهمترین مزیت اقتصادی این استان واحدهای تولیدی صنعتی بی شماری است که در اصفهان و شهرستان های آن فعالیت دارند. این استان با دارا بودن 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی در رده استان های صنعتی کشور قرار دارد.

مهدلو با اشاره به ظرفیت های بی نظیر استان اصفهان گفت: با توجه به توانایی های بالفعل و بالقوه این استان و با علم به اینکه این استان صنعتی بخش مهمی از بار تولید در کشور را به دوش گرفته است از ابتدای ورود به این استان و آغاز کار روش و الگوی ما در اصفهان با جاهای دیگر متفاوت بود ودراین برنامه ریزی از نظرات ارزشمند فعالان واحدهای تولیدی استفاده بسیار نمودیم .

 وی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه و شنیده شدن مسائل و مشکلات صنعتگران توسط مسئولان افزود: حضور در این جلسه و حل مسائل و مشکلات صنعتگران استان در حالیکه امروز میزبان همکاران از سازمان مالیاتی کشور هستم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده درراستای حمایت از واحد های تولیدی بیان داشت: برای اولین بار در کشور بسته حمایتی از سال 97 لغایت 99 جهت حمایت از واحدهای تولیدی وصنعتی طراحی واجراء گردید که مورد استقبال سایر دستگاه ها قرار گرفت و بصورت الگو و مرجع برای سایر دستگاه ها قلمداد ش دکه آم ار بسته های حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان هر سه ماه یک بار به استانداری و تمامی دستگاه های اجرایی استان از جمله خانه صنعت معدن و تجارت اعلام می گردد .

مهدلو همچنین با اشاره به اقدامات ارزشمند صنعتگران و واحدهای تولیدی در زمان شیوع ویروس کرونا بیان کرد: بسته حمایتی مالیاتی ویژه از مشاغل آسیب دیده از کرونا همچون تمدید مهلت پرداخت، بخشودگی جرایم، تمدید تسلیم اظهارنامه و تقسیط های بندمدت نیز ارائه گردیده است .

مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان شرایط سخت اقتصادی و اعمال تحریم های ظالمانه و با اشاره به اینکه تولیدکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، گفت: تنها منبع عمده درآمد دولت از طریق مالیات است و نیمی از حقوق و دستمزد کارمندان نیز از کسب درآمد در این حوزه تأمین می شود .

مهدلو با بیان اینکه تولیدکنندگان نباید تحت فشارهای گوناگون مالی باشند و باید از آنان حمایت کرد افزود: با توجه به سیاست های اقتصادی دولت و افزایش هر ساله رقم پیش بینی شده درآمدهای مالیات قابل وصول واز طرفی لزوم حمایت از تولید و عدم اعمال فشارهای متعدد مالی بر تولیدکنندگان و همچنین حجم مالیات پرداختی حقوق بگیران، برنامه ریزی درراستای وصول مالیات از طریق مبارزه با فرار مالیاتی می در تامین منابع مالیاتی اثرگذار است .

وی بیان کرد: در راستای مبارزه با فرار مالیاتی اقدامات و برنامه های متعددی صورت گرفته و با ایجاد شفافیت در درآمدهای واقعی حلقه فرار مالیاتی تنگ تر می شود و فشار از روی تولید و تولیدکننده برداشته می شود.

مهدلو با اشاره به لزوم حمایت از واحد های تولیدی تصریح کرد: تاکنون هیچ واحد تولیدی در استان به دلیل بدهی و مسائل مالیاتی تعطیل نشده واداره کل امورمالیاتی استان آمادگی کامل جهت طرح ریزی و برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی برای بیان قوانین و دستورالعمل ها، تغییرات و اصلاحات مالیاتی دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان تشکیل کمیته دو منظوره با همکاری خانه صنعت معدن و تجارت و اداره کل امور مالیاتی استان را نقطه عطفی در بررسی مشکلات واحدهای تولیدی وصنعتی استان دانست و بیان کرد: هرگونه مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی جهت طرح، رسیدگی و تصمیم گیری در این کمیته مورد بررسی قرار میگیرد که تا کنون توانسته ایم مشکلات بسیاری از اینگونه واحدها را مرتفع کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها