موج
کدخبر : ۳۶۳۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363775

آیت الله سید حسن عاملی:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کشتی در ایران با غرور ملی گروه خورده و ضرورت دارد غرور ملی را تا حد امکان احیاء کرده و زمینه بالندگی آن را فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با ‍ رئیس فدراسیون کشتی گفت: ما حتما از کشتی حمایت می کنیم و مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز به طور ویژه به کشتی کمک کند، فدراسیون کشتی نیز کشتی استان را یاری دهد و در زمینه حل مشکلات کشتی اردبیل با هر مسئولی که لازم باشد صحبت می کنم.

وی بیان کرد: باید به دنبال استعدادهای برتر در رشته کشتی باشیم و در کشور باید ده ها نفر دیگر مانند حسن یزدانی پرورش پیدا کنند.

امام جمعه اردبیل گفت: کشتی در ایران با غرور ملی گروه خورده و ضرورت دارد غرور ملی را تا حد امکان احیاء کرده و زمینه بالندگی آن را فراهم کنیم.

عاملی ادامه داد: در سال های اخیر کشتی کشور به ویژه استان اردبیل با افول روبرو بوده که باید علت این امر به صورت دقیق و کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و در جهت حل مشکلات تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری اقدامی عملی صورت گیرد.

وی گفت: باید کاری کنیم تا کشتی اردبیل به روزهای خوب و جایگاه اصلی بازگردد چرا که این استان با توجه به شرایط اقلیمی از مناطق مستعد برای پرورش ورزشکاران رشته های مقاومتی همچون کشتی و رزمی است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: بسیاری از استعدادها در این استان در حال هدر رفت است که ضرورت دارد مجموعه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و هیأت های ورزشی نسبت به شناسایی این استعدادها و هدایت آن ها اقدام کرده تا ما بتوانیم در بهترین شرایط تیم ملی توانمندی را راهی مسابقات کنیم.

عاملی به مسئولیت بزرگ فدراسیون کشتی در توجه و نگاه فرهنگی به مقوله ورزش کشتی اشاره کرد و گفت: ورزش ما باید با اخلاق، تربیت و فرهنگ گره خورده و به نوعی زمینه تربیت نیروی انسانی با مؤلفه های شایسته فراهم آید.

وی از محیط های سالم ورزشی بعنوان مکان های تربیتی مناسب و اقدامات تحولی فرهنگی یاد کرد و گفت: ما خوشحال هستیم که یک رئیس فدراسیون با نگاه فرهنگی، تلاش می کند تا در سند توسعه رشته ی ورزشی کشتی کار به جایی برسد تا این میادین به عرصه تحولات فرهنگی تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: ضرورت دارد به تناسب نام و آوازه ایران در کشتی و رسیدن به جایگاه واقعی در همه ی حوزه ها، هدف گذاری ها در جهت اعتلای ورزش کشتی و کسب مدال های رنگارنگ باشد.

رئیس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار با بیان اینکه کشتی ورزش ملی، مذهبی و سنتی ایرانیان است گفت: کشتی ورزش ملی و پرافتخار ورزش ایران در تاریخ است و بعنوان بخشی از هویت کشورمان شناخته می شود.

علیرضا دبیر ادامه داد: برای اینکه کشتی اردبیل به روزهای خوب گذشته اش باز گردد نیاز به حمایت مسئولان ارشد استانی دارد و حمایت معنوی شما برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه یکی از هدف های اصلی فدراسیون کشتی ایجاد فرهنگ و منش پهلوانی و اخلاق مداری بین کشتی گیران است گفت: برای ما بسیار مهم است که یک کشتی گیر در کنار قهرمانی اش، در اخلاق نیز قهرمان باشد و قطعا کسی که اخلاق مدار باشد و برای رضای خدا کار کند حتما در مدال آوری نیز موفق تر عمل خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها