موج
کدخبر : ۳۶۳۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363727

کریم لطفی:

معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌ کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر 5 موزه در استان اردبیل در مراحل نهایی تکمیل قرار گرفته و به‌ زودی آماده بهره‌ برداری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کریم لطفی ، معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌ کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: توسعه موزه‌ها در استان در راستای تحقق شعار «اردبیل شهر موزه‌ها» در اولویت قرار گرفته که در همین راستا پنج موزه در سطح استان در حال تکمیل است.

وی افزود: برای احداث این موزه‌ها در مجموع چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با تامین اعتبارات مورد نیاز در آینده‌ای نزدیک این موزه‌ها راه‌اندازی خواهند شد.

معاون میراث‌فرهنگی، اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: سه مورد از این موزه‌ها در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی قرار دارد که شامل موزه سکه، سفال و سنگ بوده و در مراحل نهایی راه‌اندازی بوده و به زودی شاهد بهره‌برداری از این موزه‌ها خواهیم بود.

لطفی بیان کرد: دو مورد از موزه‌ها نیز در شهرهای بیله‌سوار و کوثر راه‌اندازی شده تا با توجه به وجود آثار تاریخی و باستانی این شهرستان‌ها شاهد نمایش این آثار در موزه‌های منطقه باشیم.

وی از افتتاح موزه باستانشناسی گرمی در صورت تجهیز خبر داد و گفت: این موزه نیز 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای راه‌اندازی آن 2.5 میلیارد ریال هزینه شده که بهره‌برداری از آن نیاز به سه میلیارد ریال اعتبار دیگر دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها