موج
کدخبر : ۳۶۳۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363688

سیاوش محمدی خبر داد:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: از تداوم حاکمیت جوی پایدار تا قبل از ظهر فردا در در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی ، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم حاکمیت جوی پایدار تا قبل از ظهر فردا در استان است که بر این اساس آسمان صاف تا نیمه ابری توام با وزش باد (گاهی تند) جنوبی پیش بینی می شود.

وی افزود: از بعدازظهر فردا با توجه به استقرار مرکز کم فشار بر روی خزر و نیز گذر امواج کم ارتفاع تراز میانی، جو استان ناپایدار شده، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می شود و در برخی از نواحی استان (بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی) بارش باران و برف انتظار می رود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: این سامانه ناپایدار تا روز یکشنبه (۱۲ بهمن) هفته آینده در استان اردبیل فعال خواهد بود.

محمدی گفت: از روز پنجشنبه تا روز جمعه (۱۰ بهمن) با توجه به تشدید سرعت وزش باد جنوبی و رخداد وزش باد جانبی (گاهی نسبتاً شدید) اختلال در عملیات پروازی در فرودگاه اردبیل دور از انتظار نیست.

وی افزود: بارش های پیش بینی شده از روز پنج شنبه تا عصر جمعه هفته جاری در سطح استان به صورت پراکنده، عمدتاً به شکل باران (در ارتفاعات برف) و غالباً در نواحی مرکزی و بویژه در جنوب استان خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از شب جمعه و بامداد شنبه (۱۱ بهمن) قدری بر شدت ناپایداری ها افزوده شده و شدت بارش ها در برخی نواحی مرکزی و جنوبی استان تشدید شده و به شکل برف و باران خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها