موج
کدخبر : ۳۶۳۵۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363547

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

امام جمعه اصفهان گفت: ائمه جمعه تلاش کرده‌اند مردم را نسبت به فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی راهنمایی و تشویق کرده و ظرفیت‌های موجود را با ایجاد هم‌افزایی میان خیران و دستگاه‌های مسؤل، فعال کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان با اشاره به نقش آفرینی ائمه جمعه برای فعال شدن ظرفیت‌های تولیدی در شهرستان‌ها بیان کرد: ائمه جمعه تلاش کرده‌اند مردم را نسبت به فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی راهنمایی و تشویق کرده و ظرفیت‌های موجود را با ایجاد هم‌افزایی میان خیران و دستگاه‌های مسؤل، فعال کنند.

وی با اشاره به همراهی استاندار اصفهان برای حمایت از ستادهای نماز جمعه اظهار داشت: دولت‌ها به دلیل نداشتن ردیف بودجه نتوانسته‌اند آنگونه که باید از ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه حمایت کنند درحالیکه این دفاتر محل رفت و آمد مردم و بررسی و برطرف شدن مشکلاتشان است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نقش آفرینی ائمه جمعه برای فعال شدن ظرفیت‌های تولیدی در شهرستان‌ها افزود: ائمه جمعه تلاش کرده‌اند مردم را نسبت به فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی راهنمایی و تشویق کرده و ظرفیت‌های موجود را با ایجاد هم‌افزایی میان خیران و دستگاه‌های مسؤل، فعال کنند تا جمعی مشغول به کار شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به آیه«.... فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ ...»  تصریح کرد: از نظر اسلام واجب کفائی است که جمعی از یک قوم به یادگیری علوم اسلامی و احکام دین بپردازند و مردم را انذار دهند و اگر روحانیون دست از کار خود بردارند به سایر مردم واجب می‌شود که فرزندانشان را به یادگیری علوم اسلامی تشویق و راهنمایی کنند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه ائمه جمعه با استفاده از ظرفیت دهه فجر دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین کنند، ابراز کرد: مردم ما همه سختی‌ها را به جان خریدند و انقلاب را به پیروزی رسانند تا استقلال، عزت و آزادی داشته باشند و زیر بار سلطه کافران نروند و امروز نیز به راه خود ادامه می‌دهند، البته برخی با کوچک ترین سختی از راه خود روی‌گردان می‌شوند.

امام جمعه اصفهان

این مقام مسئول ادامه داد: خدا در آیه 36 نحل می‌فرماید: «وَلَقَد بَعَثنا فی کُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ ...» بر اساس این آیه عبادت خدا همراه با دوری و مبارزه با طاغوت است و مبارزه و مقابله با طاغوت سختی‌ دارد؛ متأسفانه گاهی مردم با بروز گرانی از مرام خود بیرون می‌روند که ائمه جمعه وظیفه دارند که آنان را راهنمایی کرده و به شبهات پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: خداوند متعال در آیه 23 سوره احزاب می‌فرماید برخی از مؤمنان در راه اسلام ثابت قدم هستند و روی‌گردان نمی‌شوند؛ این آیه نشان می‌دهد مؤمنان واقعی در راه خدا همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند حتی اگر فرزندشان را در راه خدا بدهند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه دهه فجر فرصت خوبی است که کارهای بزرگی که در انقلاب اسلامی انجام شده است، بازگو شود؛ یادآور شد: برخی می‌گویند که اگر شاه بود، او هم فرصت داشت تا پیشرفت کند؛ در پاسخ به این شبهه می‌گوییم که با نگاهی به کشورهای اطراف که نظام پادشاهی دارند به خوبی می‌بینیم که آنان پیشرفت چندانی نداشته و غلام حلقه به گوش ابرقدرت‌ها شده‌اند؛ آیا آنان امروز دارای استقلال، عزت و خودکفایی هستند یا برای آمریکا نوکری می‌کنند، این درحالیکه است که مسلمان حق ندارد زیر سلطه کافر باشد و اگر اینگونه باشد گناه می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: کشورمان در بخش‌های مختلف همچون برق، جاده، تلفن و بسیاری از فناوری‌ها و خدمات نوین پیشرفت چشمگیر داشته، همچنین رشد و پیشرفت علمی کشور 11 برابر سایر کشورها بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها