موج
کدخبر : ۳۶۳۳۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363359

فرماندار فریدن خبر داد:

فرماندار فریدن از حمایت حضور سرمایه‌گذاران برای افزایش بهره‌وری درحوزه کشاورزی خبر داد.

به گزاش خبرگزاری موج اصفهان، سیدمحمدتقی معین‌الدینی با اشاره به حمایت از ورود سرمایه‌گذاران و اشتغال در حوزه کشاورزی گفت: با توجه به اینکه ایجاد و ساخت کارخانه‌های مرتبط با انواع تولیدات و محصولات در پیشرفت بخش اقتصادی کشور بسیار موثر است، ما هم باتوجه به وجود سیاست‌های حمایتی و ارائه تسهیلات مناسب که از طریق مدیران کشور و استان برای دریافت و صدور مجوز لازم تصویب می‌شود از ورود بخش‌های خصوصی حمایت خواهیم کرد.

وی بیان داشت: فرآوری و عرضه محصولات کشاورزی نیازمند تولیدى باکیفیت بارعایت نکات کارشناسی برای کشاورزان است که براین اساس از حضور بخش خصوصی به این حوزه حمایت می‌کنیم.           

این مقام مسئول اظهار کرد: مشکلات حوزه کشاورزی به ویژه سیب زمینی فقط مربوط به منطقه فریدن نیست و هر منطقه‌ای در مقاطع زمانی مختلف به واسطه حضور دلالان با این مشکل روبرو می‌شود.

وی گفت: با اشراف برمشکلات کشاورزان در سه مقطع کاشت، داشت و برداشت، برای رفع دغدغه‌های کشاورزان مسائل مربوط را به مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان به ویژه جهاد کشاورزی استان و در نهایت وزارت کشاورزی منعکس کرده‌ایم. با توجه به حجم کشت محصولات متنوع کشاورزی، مشکلاتی برای کشاورزان به وجود آمده است که امیدواریم این پیگیری‌ها اثرگذار باشد.

معین‌الدینی خاطرنشان کرد: درحال حاضر باوجود یک کارخانه تولیدی چیپس در شهرستان مجاور و تولید محصول سیب زمینی در فریدن متأسفانه این کارخانه تمام محصول سیب زمینی خود را از خارج منطقه تهیه می‌کند و علت این کار نداشتن کیفیت و ماندگاری مناسب در بهره وری این محصول برای تولید چیپس است.

فرماندار فریدن در پایان بیان کرد: رشد و پویایی در حوزه کشاورزی و کاهش دغدغه کشاورزان نیازمند رعایت نکات کارشناسی و علمی برای تولیدات مرغوب‌تر با بازدهی و ماندگاری بیشتری است که در نهایت این محصولات مناسب در سبد بخش‌های خصوصی برای فرآوری و بهره وری قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها