موج
کدخبر : ۳۶۳۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363285

رییس نظام مهندسی ساختمان یزد در افتتاحیه نمایشگاه طاق خشتاننه:

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی با پیشنهاد کارگروه خلاقانه و فناورانه و در راستای رسالت های فرهنگی خود در زمینه پاسداشت میراث جهانی یزد اقدام به برگزاری مسابقه طاق خشتانه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نمایشگاه آثار مسابقه ملی طاق خشتانه یزد با حضور فرماندار یزد، رئیس دانشکده معماری دانشگاه یزد و رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد، رئیس و جمعی از مدیران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، و علاقه مندان به این حوزه در محل خانه مهندس در خیابان سید گلسرخ گشایش یافت.

به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ علی اصغر زحمتکش رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در این مراسم با ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقه اظهار کرد:  سازمان نظام مهندسی با پیشنهاد کارگروه خلاقانه و فناورانه و در راستای رسالت های فرهنگی خود در زمینه پاسداشت میراث جهانی یزد اقدام به برگزاری مسابقه طاق خشتانه کرد.

وی افزود: این مسابقه با مشارکت 64 نفر در قالب 42 گروه شرکت کننده با انتخاب سه برگزیده در بخش «فنی» و یک برگزیده در بخش «خلاقیت در ساخت» به کار خود پایان داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: شرکت کنندگان در این مسابقه با استفاده از محصول فرهنگی خشتانه که شامل هزار و 200 خشت پخته شده، ملات ماسه بادی و چسب چوب و ابزار تخصصی است، طاقی با دهانه ثابت 30 سانتی متر و حداکثر ارتفاع 25 سانتی متر بر روی صفحه ام دی اف هشت میلی متر با ابعاد 25 در 45 سانتی متر سازه هایی را ایجاد کردند  که در نهایت براساس ایتم هایی نظیر تحمل بار و .... داوری شدند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از متریال بازگشت پذیر به طبیعت کمک خواهد کرد تا نسل جدید بهره بیشتری از محیط زیست ببرند.

در ادامه این مراسم مسئول کارگروه و مدیر اجرایی مسابقه طاق خشتانه یزد با تشکر از رئیس وقت سازمان و هیات مدیره دور هشتم گفت: تفکر فعلی مدیران سازمان به ما کمک کرد تا بتوانیم این مسابقه را در سطح ملی برگزار کنیم که پیش از این سبک نگاه در سازمان کمتر وجود داشته است.

احسان نوری با اشاره به اینکه این مسابقه حاصل ایده های کارگروه رویداد های خلاقانه و فناورانه سازمان بوده است.

در ادامه این مراسم جوایز نفرات برگزیده اهدا شد و نمایشگاه آثار رسما گشایش یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها