موج
کدخبر : ۳۶۲۹۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362977

در گفتگو با نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری پروژه های نیمه تمام نهاوند و قرار دادن آن ها در وضعیتی روشن، از فرایند انجام شده در پروژه سد گرین و سرمایه گذاری برخی از بانک هادر تحقق این پروژه سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا شهبازی، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به وضعیت پروژه سد گرین نهاوند و مشخص شدن سرمایه گذار و پیمانکار آن، یادآور شد: از قول هایی که در حضور مردم عزیز نهاوند در بازه زمانی انتخابات مجلس مطرح کرده بودم، پیگیری پروژه های نیمه کاره و ناتمامی بود که به دلایل مختلف اقتصادی راکد مانده بودند و یا به کندی پیشرفت داشته وبه نوعی نیاز به بررسی مجدد داشتند، بود.

شهبازی افزود: از آنجاییکه پروژه های بزرگ با وضعیت هایی همچون کاستی اعتبارات یا تزریق قطره چکانی اعتبارات روبرو می شوند، قطعا انتظارات مورد نظر را نیز محقق نخواهند کرد و در ارتباط با سد گرین بنده در 31 اردیبهشت ماه یعنی قبل از شروع مجلس یازدهم، پیگیر فراهم آوردن مقدمات مرتبط به این پروژه بودم.

وی تصریح کرد: اگر پروژه سد گرین بر همان مدار سابق جهت اجرایی شدن به پیش می رفت به زمانی 100 ساله نیاز  داشت چرا که در سال 1398 از 14 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تنها 4 میلیارد تومان تخصیص یافته بود و با محاسبه تورم و دیگر عوامل زمان مورد اشاره نیاز می بود.

وی با اشاره به اینکه در این فرایند با تمامی کسانی که در این زمینه دارای مسوولیت بودند از سازمان برنامه و بودجه، بانک ها  و .. شروع به رایزنی کردم، گفت:  البته این مهم با بهره از نیروهای توانمند نهاوندی که در کشور حضور داشتند و دعوت آن ها به سازمان برنامه و بودجه جهت رایزنی و اخذ تصمیم مناسب دراین موضوع و دیگر پروژه های نیمه تمام نهاوند وارد فرایند مرتبط شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه ماحصل و نتیجه کار بدست آمده برایند همکاری و هماهنگی تمامی مسوولان و عوامل مرتبط در کشور، استان و شهر ستان است، تصریح کرد: عملی شدن این پروژه ها و شروع دوباره آن ها و قرارگیری آن ها در وضعیتی روشن نتیجه تلاش های یک فرد نیست بلکه با همکاری تمامی نهاد ها و حوزه ها و مسوولان مرتبط این امور به سرانجام رسیده یا در وضعیتی مطلوب قرار گرفته اند وبنده نیز دراین این مسیر به عنوان نماینده خادم مردم پیگیری های لازم را انجام داده ام و خداوند را شاکر هستیم که امروز نتیجه مورد انتظار حاصل شد.

شهبازی در خصوص پروژه سد گرین نهاوند و انجام  پروسه های قانونی مربوط به آن با سرعتی مطلوب، مطرح کرد: امروز شاهد امضای تفاهم نامه فی مابین سه بانک کشاورزی، صادرات و تجارت با سهم 4، 30 و 30 درصدی در تامین مالی تحقق پروژه که به صورت سندیکایی عمل خواهد شد، هستیم.

وی با اشاره به مزایای تحقق این پروژه برای استان و همینطور مردم شهرستان نهاوند در حوزه های مختلف، افزود: با اقدامی که با همکاری تمامی مدیران استانی، مجموعه بانک های کشور (به طور خاص آقای خدارحمی که زحمات زیادی در حوزه کشاورزی را به عهده گرفته اند و ما را در تحقق و تسهیل امور مرتبط یاری رساندند)، انجام شد، مردم نهاوند در آینده ای نزدیک از مزایای این پروژه در گردشگری، صنایع، کشاورزی و آب شرب بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به استفاده از مدل مالی که در تامین مالی برای تحقق پروژه سد گرین روی داد، افزود: از همین مدل مالی( ماده 56) برای دیگر پروژه های بزرگ و نیمه کاره یا راکد در نهاوند همچون جاده نهاوند و پروژه نهر شعبان که نزدیک به 40 سال طول کشیده است، بهره خواهیم برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها