موج
کدخبر : ۳۶۲۵۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362556

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان خبر داد:

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان از بهره مندی301 نفر از مددجویان کمیته امداد از تسهیلات معافیت خدمت سربازی در 9 ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباسعلی زارعان گفت: 301 نفر از فرزندان مددجویان واجد شرایط کمیته امداد از تسهیلات معافیت خدمت سربازی و انتقال محل خدمت سربازی در 9 ماهه سال جاری این نهاد استفاده کردند.

وی گفت: یکی از راه های کمک به خانوارهای نیازمند تسهیل در امر خدمت سربازی فرزندان ذکور آنهاست تا با معافیت و یا حداقل گذراندن خدمت سربازی در شهر خود، در زمینه اقتصادی بتوانند به خانواده خود کمک کنند.

زارعان همچنین گفت: با ارائه این خدمات ۸۳ فرزند مددجو از خدمت سربازی معاف و ۲۱۸ نفر نیز برای گذراندن خدمت سربازی به شهر محل سکونت خود منتقل شدند.

وی در تشریح قوانین و شرایط استفاده از این خدمات، گفت: «یک فرزند پسر» زنان سرپرست خانوار که فاقد همسر باشند و همچنین تنها پسر خانوارهایی که دارای سه فرزند دختر هستند، می‌توانند از تسهیلات معافیت استفاده کند.

زارعان با اشاره به موضوع معافیت یک فرزند پسر زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: شرط اصلی در این معافیت فقدان همسر است و مادرانی که همسرشان غایب، مفقودالاثر یا در حبس باشد، مشمول این تسهیلات نیستند.

قائم مقام کمیته امداد اصفهان درباره معافیت تنها فرزند ذکور خانوارهایی که سه دختر و بیشتر دارند، گفت: برای استفاده از این تسهیلات مشمول نباید برادر داشته باشد و وجود برادران غایب مفقودالاثر یا در حبس نیز مانع بهره‌مندی از این قانون می‌شود.

این مقام مسئول به تسهیلات انتقال محل خدمت اشاره کرد و گفت: این خدمت به سربازانی که مشمول معافیت نمی‌شوند اما تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند، تعلق می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها