موج
کدخبر : ۳۶۲۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362438

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان:

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: امروز رویکرد های مواجهه با اعتیاد به عنوان یک پدیده اجتماعی متعادل شده است و پذیرفتن آن به عنوان یک پدیده اجتماعی بهترین رویکرد مورد قبول در دنیاست.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ولی اله نصر در آیین افتتاح کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و کارزار رسانه ای ارتقای مهارت های شناختی رفتاری در مناطق حاشیه نشین در سطح استان اصفهان بیان کرد: پیشگیری از گسترش اعتیاد و کاهش تبعات این پدیده اجتماعی به صورت تخصصی دنبال می‌شود.

وی افزود: بهزیستی در این راستا طرح های مختلفی را انجام داده است. در حال حاضر هم با توجه به شیوع کرونا، دو کارزار رسانه ای به همت حوزه پیشگیری بهزیستی کشور و استان در محیط کار و مناطق حاشیه ای کلید خورده است که امروز شاهد افتتاح این طرح در استان هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان  ضمن اشاره به خدمات شهید والامقام دکتر فیاض بخش در راستای تاسیس سازمان بهزیستی، ابراز داشت: دکتر فیاض بخش در بدو تاسیس بهزیستی با تاکید بر توانمند سازی افراد دارای معلولیت کار را شروع کرد و در ادامه پیشگیری از معلولیت ها، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ..... دنبال شد و بهزیستی امروز بالغ بر 150 ریز فعالیت دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حوزه اعتیاد از ابتدای انقلاب رویکردهای مختلفی ارائه شد. در ابتدا تکیه فقط بر برخوردهای قهری بود که نتیجه اولیه آن وجود زنان و کودکان بی سرپرست بود. در مرحله بعد جمع آوری افراد معتاد و نگهداری آنها در اردوگاه های اتفاق افتاد. در ادامه بحث و اختلاف نظر بین جنبه بیماری و جرم بودن اعتباد بین صاحب نظران  مطرح شد.

نصر اصفهانی گفت: در نهایت در سال های اخیر  اعتیاد به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد پذیرش قرار گرفت. در این رویکرد هم  ارائه خدمات یا عدم ارائه خدمات به این افراد مطرح شد. درنهایت به این نتیجه رسیدیم که  برای کاهش خطرات ناشی از اعتیاد از جمله ایدز، وسایل پیشگیری محافظت کننده در اختیار افراد معتاد قرار دهیم. این یعنی اینکه جامعه اعتیاد را به عنوان یک پدیده اجتماعی پذیرفت.

بهزیستی اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها