موج
کدخبر : ۳۶۲۳۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362361

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه های فاضلاب در استان کردستان گفت: 95.8 جمعیت شهری در استان کردستان از خدمات تصفیه فاضلاب بهره مند هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدحسین محمدی صبح امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: ظرفیت سالانه تصفیه فاضلاب در مدار شهری استان از 144 هزار مترمکعب در سال 92  به 218 هزار مترمکعب در سال جاری افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: میزان بهره‌مندی جمعیت تحت پوشش فاضلاب شهری استان در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، 91.26 درصد بود که اکنون به 95.8 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه اکنون تعداد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب استان هشت مورد است، اضافه کرد: در طول سال جاری بیش از 18 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری در کردستان توسعه پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با اشاره به به در دست اجرا بودن طرح ارتقا تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای سنندج، سقز و مریوان، افزود: طرح ارتقا تصفیه خانه فاضلاب سنندج حدود 46 درصد پیشرفت دارد و تجهیزات آن خریداری و مقداری از سازه‌ها هم اجرا شده است.

محمدی به پیشرفت 18 درصدی ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سقز اشاره کرد و یادآور شد: طرح ارتقا تصفیه‌خانه‌ فاضلاب مریوان هم 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش برای ساخت آن ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها