موج
کدخبر : ۳۶۱۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361385

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه تسهیلات کرونا اصحاب فرهنگ و هنر را در کشور در نظر گرفته و دستورالعمل جدیدی در این رابطه صادر شده است گفت: تسهیلات پرداختی با نرخ سود 12 درصد و طی اقساط 24 ماهه بوده و مشمول دوره تنفس تا پایان خردادماه سال آینده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزبان مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و نمایندگان گروه های مختلف اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد بود.

در ابتدای این نشست نمایندگان گروه های مختلف فرهنگی و هنری استان از مشکلات و آسیب هایی که با شیوع ویروس کرونا در کشور به حوزه های مختلف فوق الذکر استان وارد نموده است صحبت کردند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه این اداره کل هر اقدامی که بتواند در راستای معیشت این قشر بردارد کوتاهی نخواهد کرد افزود: تشکیل انجمن صنفی و یا شرکت تعاونی برای گروه های این حوزه می تواند، یاری رسانی به این قشر را تسهیل نماید.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه تسهیلات کرونا اصحاب فرهنگ و هنر را در کشور در نظر گرفته و دستورالعمل جدیدی در این رابطه صادر شده است گفت: تسهیلات پرداختی با نرخ سود 12 درصد و طی اقساط 24 ماهه بوده و مشمول دوره تنفس تا پایان خردادماه سال آینده است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، تشکری سقف تسهیلات در گروه های مختلف فرهنگی و هنری را متفاوت دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت ها و مشاغل مطبوعاتی، رسانه ای و تبلیغاتی از 75 تا 285 میلیون تومان، مشاغل سینمایی، سمعی و بصری از 100 تا 500 میلیون تومان، آموزشگاه های هنری، اساتید، هنرمندان و مربیان هنری، کانون های سرگرمی‌های نمایشی و زیرمجموعه های مشاغل هنری از 20 تا 200 میلیون تومان، دفاتر خدمات زیارتی 120 میلیون تومان، مدیران کاروان و کارگزاران خدمات زیارتی 20 میلیون تومان، موسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان، مربیان و فعالان قرآنی از 9 میلیون تا 200 میلیون تومان، ناشران (بنا بر رتبه) و... از 20 میلیون تا 600 میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.

تشکری تاکید کرد: مرجع رسیدگی و تایید درخواست ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می باشد.

وی از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر خواست با مراجعه به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir و بخش تسهیلات کرونا فرهنگ و هنر، جهت اخذ تسهیلات بانکی درخواست های خود را ثبت نمایند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطر نشان کرد: اشخاصی که قبل از دستوررالعمل جدید از تسهیلات کرونا استفاده کرده اند مجددا می توانند مابه التفاوت مبلغ درخواستی را دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها