موج
کدخبر : ۳۶۱۲۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361299

فریدون همتی:

استاندار هرمزگان با اشاره به این‌که عادی انگاری بیماری کرونا باعث افزایش مبتلایان به این بیماری می شود، گفت: باید همگی با رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ و ارتقا شرایط فعلی تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در ستاد مدیریت بیماری کرونا هرمزگان، ضمن قدردانی از توجه مردم هرمزگان به توصیه های بهداشتی و رعایت محدودیت ها در راستای پیشگیری از بیماری کرونا گفت: مردم می توانند با رعایت پروتکل ها، مانع توسعه این بیماری که تهدیدی برای جان انسان ها و باعث اختلال در کسب روزی حلال و معیشت آنان شده شوند.

وی با تاکید بر اعمال محدودیت ها و عدم برگزاری محافل خصوصی پرجمعیت در شرایط فعلی، افزود: حساسیت لازم در خصوص شیوع بیماری پرخطر کرونا باید همچنان در جامعه وجود داشته باشد و نباید تلاش های کادر درمان و مردم فهیم استان در راستای دفع تهدید کرونا که منجر به بهبود نسبی شرایط خطرناک شیوع کرونا در استان شده، به سادگی فراموش شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم عادی انگاری بیماری کرونا و تاکید بر تلاش برای حفظ سلامت مردم، گفت: هرچند بسیاری شهرستان‌ها به رنگ آبی تغییر کرده اما باید همچنان با پرهیز از عادی انگاری و رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی و اجتماعی و همچنین خودداری از برگزاری تجمعات غیرضروری، زمینه تحقق هرمزگان بدون کرونا را فراهم کنیم.

همتی، با بیان اینکه هر زمان میزان رعایت پروتکل ها کاهش پیدا کرده و یا به عبارتی با عادی انگاری بیماری کرونا مواجه شدیم، میزان ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته های آتی به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: بیماری کرونا یک مبحث جدی است و سابقه آمار ابتلا و فوتی کرونا در استان و کشور بر این نکته تاکید دارد که کاهش رعایت پروتکل ها، به  افزایش ابتلا و فوتی ناشی از کرونا منجر می شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر خطر کرونا را جدی نگیریم بسیاری از بخش های دیگر نظیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ را تحت تاثیر می دهد که باید همگی برای حفظ و ارتقا شرایط فعلی تلاش کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه حفظ وضعیت فعلی بسیار مهم است، اظهار کرد: وقتی توصیه می‌کنیم در ابتدا باید خودمان رعایت کنیم و تابع ضوابط و مقررات باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها