موج
کدخبر : ۳۶۱۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361291

آزاد حکمت خبر داد؛

مدیر مخابرات منطقه کردستان از افزایش مصرف اینترنت مشترکان کردستانی نسبت به سال گذشته به میزان 2 برابر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حمکت ظهر امروز شنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: از ابتدای امسال در 140 نقطه شهری و روستایی اقدامات توسعه‌ای و ایجاد زیرساخت‌ها برای افزایش پهنای باند اینترنت در کردستان صورت گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: پهنای باند مصرفی اینترنت استان در حال حاضر 22 گیگابایت بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 40 برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ترافیک مصرفی اینترنت استان در شبانه روز 145 ترابایت است، افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 برابر افزایش نشان می‌دهد که یکی از دلایل آن استفاده دانش‌آموزان از بستر شاد و تدریس در فضای مجازی است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به فراهم بودن بستر اینترنت برای استفاده مشترکان به ویژه آموزش در فضای شاد اشاره کرد و یادآور شد: زیرساخت‌های لازم برای استفاده از بستر اینترنت در استان فراهم شده است، به طوریکه تا یکسال آینده نیازی به افزایش ظرفیت نیست.

حکمت اضافه کرد: تعداد STM1(خطوط اینترنت با قابلیت انتقال دیتا با پهنای باند بالا) در سال 92 و فعالیت دولت تدبیر و امید فقط چهار مورد بود که در حال حاضر این رقم به 148 مورد رسیده و 37 برابر رشد دارد.

در حال حاضر 586 هزار و 412 شماره تلفن ثابت منصوبه، 2 میلیون و 156 هزار و 596 خط تلفن همراه و 168 هزار و 572 پورت اینترنت خانگی مخابرات در کردستان وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها