موج
کدخبر : ۳۶۱۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361118

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه:

پرویز توسلی زاده در نشست رئیس قوه قضائیه از ظرفیت بالا ستاد مصلحین کرمانشاه برای روند سازش در پرونده‌های کرمانشاه خبر داد و گفت: اگر بتوانیم صلح و سازش را گسترش دهیم، هزینه‌های زندگی در جامعه پائین خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه در نشست رئیس قوه قضاییه در کرمانشاه، ابراز داشت: با ایجاد ستاد مصلحین توسط دستگاه قضا کرمانشاه در کرمانشاه تعداد 18 هزار و 500 پرونده به سازش ختم شده است.

توسلی زاده سپس به ذکر آمار 3 میلیون 800 هزارنفری مراجعات کرمانشاهی به دستگاه‌های مختلف قضایی کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به این رقم تقریباً دو برابر جمعیت حال حاضر کرمانشاه است، بیانگر آسیب بزرگی به نام وجود اختلافات زیاد در بدنه جامعه بوده و قطعاً نمی‌توان به‌صرف با صدور حکم کیفری و حقوقی این معضل را به‌صورت ریشه‌ای حل کرد، بنابراین رئیس قوه قضاییه با رویکرد توسعه فرهنگ صلح و سازش، به دنبال چاره‌اندیشی بوده و درنهایت ستاد مصلحین را به‌عنوان یک‌نهاد مردمی در استان تشکیل شد.

وی با تأکید بر اینکه وجود اختلافات هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را در جامعه به دنبال دارد، گفت: اختلافات باعث فاصله گرفتن مردم از هم و ایجاد ناامنی می‌شود و همچنین وقتی فردی محکوم می‌شود، در دستگاه‌ها استخدام نمی‌شود، برچسب می‌خورد و جامعه هم فرد را عملاً در دل خود نمی‌پذیرد.

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه بابیان اینکه ستاد مصلحین گام‌های خوبی برای ایجاد صلح در استان برداشته گفت: طی 9 ماهه گذشته شورای حل اختلاف استان حدود 16 هزار پرونده را به صلح و سازش رساندند و این در حالی است که ستاد مصلحین استان در این مدت 18 هزار و 500 پرونده را به سازش رساندند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها