موج
کدخبر : ۳۶۱۰۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361068

سعید برخوری خبر داد :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: طبق برآورد کارشناسان، سرمای چند شب گذشته ۱۶۳ میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان خسارت به کشاورزان جنوبی وارد کرده است

به گزارش خبرگزاری موج کرمان ، سعید برخوری ، رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در گفتگو با خبرنگاران ،سطح خسارت وارد شده به بخش کشاورزی منطقه جنوب کرمان را سه هزار و ۲۵۲ هکتار دانست و اظهار داشت: این میزان خسارت تا دهم دی‌ماه برآورد شده و کارشناسان در حال ارزیابی نهایی خسارت‌های ناشی از سرمازدگی هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان گفت  : سرما و یخ زدگی ازمهم ترین عوامل خسارت زا در محصولات کشاورزی منطقه جنوب کرمان است و تقریبا همه ساله خسارات قابل توجهی را به کشاورزی و اقتصاد منطقه که عمدتا برپایه کشاورزی می باشد وارد می کند

وی به اعلام مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان نسبت به تداوم کاهش دما در این استان به کشاورزان و باغداران هشدار داد.

وی تصریح کرد: کشاورزان برای کم شدن میزان خسارت نسبت به تنظیم دمای گلخانه‌ها به هنگام شب، رطوبت و تهویه در انبارها و سالن‌های پرورشی اقدام کنند.

برخوری از کشاورزان خواست برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی به واسطه سرمازدگی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند و در کشت‌هایی که احساس می‌کنند احتمال خسارت وجود دارد اقدام به آبیاری شبانه کنند.

وی درخصوص زمان مناسب برای سم‌پاشی مزارع گندم گفت: بهترین زمان برای سم‌پاشی در روزهای سرد سال، اواسط روز است البته اگر کشاورزان این کار را به بعد از بهبود هوا موکول کنند، بهتر است.

برخوری  با تاکید بر بیمه محصولات کشاورزی گفت: بیمه محصولات کشاورزی راهکاری برای جبران خسارت و تسکینِ بخشی از آلام بهره‌برداران در اثر بلایای طبیعی بالاخص سرمازدگی است

وی ادامه داد: بیمه کردن بهره‌برداران باید در زمان مناسب و قبل از سیل و سرمازدگی انجام گیرد تا تهسیلات مناسب از طریق صندوق بیمه کشاورزی و بانک کشاورزی پرداخت شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها