موج
کدخبر : ۳۶۱۰۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361058

شهردار تبریز:

شهردار تبریز در پی وقوع سانحه خروج یکی از واگن‌های قطار شهری تبریز از ریل که منجر به خسارت مالی به مجموعه قطار شهری شد، خطاب به سازمان قطار شهری و شرکت بهره برداری دستوراتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر خطاب به سازمان قطار شهری و شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز در خصوص بررسی کارشناسی و کاملا فنی علت حادثه با بهره گیری از تمامی کارشناسان مجرب و فنی حوزه مذکور دستور داده و تاکید کرده که در صورت لزوم، از کارشناسان سازمان‌های قطار شهری تهران و سایر کلانشهرها نیز دعوت شود.

وی، دستور تعطیلی فاز ۳ خط یک قطار شهری تبریز را تا نتیجه گیری نهایی و رفع هرگونه ابهام و حصول یقین از عدم وجود نقص فنی صادر کرده و بررسی وضعیت فنی کلیه واگن‌های موجود در هر سه فاز از حیث عدم وجود ایراد یا نقص فنی را خواستار شده است.

شهردار تبریز همچنین دستور تهیه گزارش کامل و فنی از مجموعه بررسی‌های صورت گرفته مستند به مدارک - تصاویر و اعلام نظر کارشناسان، معرفی عامل یا عاملان حادثه به شورای سازمان قطار شهری و کمیسیون امنیتی مترو، برآورد ریالی خسارت وارده و پیگیری جبران خسارت پس از نهایی شدن فرآیند رسیدگی شرکت بیمه مربوطه را صادر کرده است.

شهین‌باهر جلوگیری از انتشار هرگونه اخبار نادرست و اعلام نظر افراد فاقد صلاحیت فنی را خواستار شده و بر برخورد جدی و بازدارنده با عامل با عاملین احتمالی سهل انگاری یا قصور تاکید کرده است.

وی خواسته تا پس از بررسی‌های فنی و کارشناسی، علت حادثه و جزئیات آن به استناد مدارک مربوطه از سوی دستگاه متولی (سازمان قطار شهری و شرکت بهره برداری) به مسئولان ذیربط از جمله شورای سازمان قطار شهری- هیئت مدیره سازمان قطار شهری و شرکت بهره برداری و کمیسیون امنیتی مترو به طور قطعی اعلام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها