موج
کدخبر : ۳۶۱۰۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361015

فرماندار نوشهر خبر داد:

فرماندار نوشهر گفت: چنانچه هشدارها جدی گرفته نشود و مردم همچنان به این شرایط غیرایمن ادامه دهند، ناگزیر به اعلام وضعیت قرمز و اعمال محدودیتهای و ممنوعیت های قانونی بیشتر و سختگیرانه تر هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سعید یزدانی با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی امکان دارد نوشهر مجدداً به وضعیت قرمز بازگردد، اظهار داشت: کنترل این ویروس بدون همراهی و همکاری مردم به ویژه اصناف، بازاریان، مسافران، گردشگران و اعمال برخی از محدودیت ها در مناطق گردشگر پذیر و پرتردد امکان پذیر نیست.

وی دلیل نگرانی ها را نادیده گرفتن دستورالعمل های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک، شرکت در مراسم عزاداری، حضور در اماکن پرتردد، افزایش سفرهای غیرضروری، افزایش تردد بیماران سرپایی به بیمارستانها و... برشمرد و ادامه داد: با وجود همه هشدارها متأسفانه بار دیگر شاهد آن هستیم که بعضی از مردم به تئوری خودایمن پنداری دچار شده و این اصلا زیبنده و شایسته نیست با توجه به ایثار و فداکاری کادر درمان و مدافعان فداکار سلامت و امنیت، ما با سهل انگاری های خود زحمات آنان را به چالش کشیده و سلامت مردم و جامعه را به خطر بیاندازیم.

فرماندار شهرستان نوشهر تصریح کرد: چنانچه هشدارها جدی گرفته نشود و مردم همچنان به این شرایط غیرایمن ادامه دهند، ناگزیر به اعلام وضعیت قرمز و اعمال محدودیتهای و ممنوعیت های قانونی بیشتر و سختگیرانه تر در تردد شهروندان، فعالیت اصناف و همچنین قرنطینه کامل روستاها هستیم.

وی با بیان اینکه سالمندان و بیماران در معرض مستقیم این بیماری هستند و درخواست می شود که در خانه بمانند گفت: در قالب طرح شهید سردار سلیمانی نیز با اعطای کمک های مؤمنانه به یاری قشر نیازمند جامعه شتافتیم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها