موج
کدخبر : ۳۶۰۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360794

کریم یاوری؛

مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مسئولان هرمزگان گفت: در بحث پرداخت حقوق کارگران و تعدیل نیرو با توجه به تحریم‌ها و شیوع کرونا، هرمزگان نسبت به سایر استان ها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کریم یاوری مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به هرمزگان و دیدار با سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: این سفر به دستور مقام عالی وزارت به منظور بررسی مشکلات واحدهای کارگری و کارگران صورت گرفته و با توجه به شرایط تحریم و کرونا، مشکلات واحدها باید در کمیسیون های کارگری و کار گروه رفع موانع تولید، بررسی و برطرف شود.

مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه به جهت صیانت از نیروی کار و وظیفه قانونی خود، رصد بنگاه‌های مشکل دار را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وی اظهار کرد: در بحث پرداخت حقوق کارگران و تعدیل نیرو با توجه به تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، هرمزگان نسبت به سایر استانها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته است.

یاوری در ادامه بر حل مشکلات نیروهای تحت پوشش پیمانکاری شهرداری ها تاکید و اضافه کرد: این مشکلات در نشست هایی با حضور دستگاهها، بانک ها و کارفرمایان بررسی و برای رفع آن تمهیداتی اندیشیده شود.

در ادامه سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان در سال جاری بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتعال را دارد  و با توجه به کرونا، بنگاههای استان کمترین تعدیل را داشتند.

علی رئوفی با اشاره به اینکه استان مورد بحران کارگری را در این شرایط نداشته و با توجه به پایان سال جهت جلوگیری از این گونه موارد باید نظارت صورت گیرد، افزود: مشکلات احتمالی در کار گروه های تخصصی بررسی و در جهت رفع آن اقدام شود.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، مجموع واحدهای مشکل دار دارای معوقه در سال جاری را ۵۹ واحد با بیش ار ۵ هزار و ۶۰۰ نیرو ذکر کرد و گفت: میانگین حقوق معوقه امسال ۲ ماه است.

هادی ابراهیمی اظهار امیدواری کرد:  تا پایان سال حقوق های معوقه کارگران که بیشتر مربوط به شرکت های پیمانکاری شهرداری و آبفا است، کاهش یابد.

وی اظهار کرد: استان در تابستان امسال بالاترین نسبت اشتغال و نرخ مشارکت را داشت و با توجه به شیوع کرونا، روند بازار کار استان روند تثبیت شده و رو به رشدی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها