موج
کدخبر : ۳۶۰۶۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360676

مدیرکل صدا وسیما مرکز کردستان با اشاره به تلاش های حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان در خصوص ارتقای هنر در استان گفت: یکی از وظایف هنر ایجاد تفکر در میان مخاطبان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جعفر عبدالملکی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از بخش‌های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج اظهار کرد: پردیس سینمایی بهمن سنندج مکان فرهنگی دارای قابلیت‌های بالای هنری است.

مدیرکل صدا وسیما مرکز کردستان خاطرنشان کرد:  اقدامات مناسب و قابل تقدیری در این مکان فرهنگی انجام گرفته است و علی‌رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بلند مدت سینماها شاهد تکاپو و اتفافات بسیار خوب و ارزشمند سخت افزاری در این مکان هستیم.

عبدالملکی تصریح کرد: در کنار افزایش 4 سالن به ظرفیت سالن‌های سینمایی استان و بالا بردن سرانه صندلی سینمایی از 759 صندلی به بیش از 950 صندلی توجه به استفاده‌های مختلف از این سالن‌ها نشان از شناخت و توجه جدی حوزه هنری به توسعه هنر و فرهنگ در استان دارد.

وی پردیس سینمایی بهمن سنندج را یک ویترین و مجموعه بسیار ارزشمند فرهنگی با قابلیت‌های ویژه هنری دانست و افزود: امکان برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله تئاتر، جلسات شعر و داستان، موسیقی، استودیو صدا و تصویر، گالری، کافی شاپ و کتابخانه تخصصی هنر با ستفاده از متریال‌های بسیار خوب در بخش معماری و سازه‌ای و... از ویژگی‌های منحصری است که این مکان را در کشور به مجموعه بی‌نظیر تبدیل کرده است.

توجه به کتابخوانی نشانه رشد و تعالی فرهنگی است

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان در مورد کتابخانه تخصصی هنر در این پردیس سینمایی هم گفت: کتاب بهترین همراه زندگی انسان‌ها است و امروز حتی با توجه به گسترش تکنولوژی توجه به کتاب و کتابخوانی، یکی از نشانه‌های رشد و تعالی فرهنگی است.

عبدالملکی کتاب را دروازه‌ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت دانست و با اشاره به تخصصی بودن این کتابخانه برای جامعه هنرمندان ‌تصریح کرد: اهتمام حوزه هنری در ایجاد چنین فضایی در این مجموعه فرهنگی بسیار ستودنی است.

وی خاطرنشان کرد:  قطعا این فرصت مغتنمی است برای جویندگان علم وهنر تا در یک فضای هنری و زیبا به افزایش توان علمی وتخصصی خود بپردازند.

عبدالملکی همچنین در بازدید از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور برپا شده در گالری سوره گفت: یکی از ویژگی‌های هنر، ایجاد تفکر در بین مخاطبان است و این موضوع در هر یک از تابلوهای ترسیم شده این هنرمندان که به زیبایی مسائل پیش روی جهانی را در قالب تصویر به چالش کشیده و این ارتباطی که بین من مخاطب و این آثار ایجاد گردیده نشان از تأثیرگذاری بالای زبان هنر است.

وی به اهمیت کارشناسی در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد و گفت: اگر امروز ما در این پردیس سینمایی شاهد این حجم گسترده فعالیت با مجموعه‌ای بسیار همگون و مرتبط  فرهنگی وهنری هستیم حاصل نگاه ارزنده به استفاده از متخصصین و کارشناسان آشنا به کار با نظارت دقیق اجرایی و تعهد بوده است که متأسفانه در دیگر پروژه‌های مهم استان کمتر به لزوم و ضرورت این نگاه توجه شده است و به همین دلیل در پروژه‌های مهم از جمله شهری علیرغم زحمات کشیده شده از لحاظ کیفیت با کمترین بازخورد مواجه هستیم.

مدیرکل صدا وسیما مرکز کردستان در ادامه در نشستی با رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان به بررسی شیوه همکاری حوزه هنری و صدا وسیما مرکز کردستان پرداختند تولید برنامه‌های مشترک رادیویی و تلویزیونی در پردیس سینمایی بهمن سنندج و تشکیل جلسات تخصصی تولید محتوا با بهره گیری از توان هنرمندان و کارشناسان حوزه هنری و صداو سیما حاصل این  نشست بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها