موج
کدخبر : ۳۶۰۳۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360353

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان اعلام کرد :

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: فضای سبز بیش از 10 منطقه شهر اصفهان با ظرفیت تصفیه خانه ها آبیاری می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین امیری بیان داشت: طی دو سال اخیر بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال پروژه های تصفیه خانه تکمیلی، مخازن، کلکتور و خطوط انتقال در شهر اصفهان اجرا شد.  

وی افزود: تصفیه خانه شمال اصفهان در شش ماهه نخست سال، فضای سبز حاشیه شمالی مناطق 7،14 و12 و در شش ماهه دوم سال علاوه بر عرصه های قبلی فضای سبز حاشیه شرقی مناطق 10،14 ، 15و فضای سبز شرق را نیز پوشش می دهد.

امیری بیان کرد: همچنین تصفیه خانه جنوب شهر اصفهان، در شش ماهه نخست سال، فضای سبز پارک شرق، روشن دشت، باغ رضوان، کارخانه بازیافت، نمایشگاه و برخی از عرصه های مناطق 4و6 و در شش ماهه دوم سال علاوه بر فضای سبز عرصه های قبلی ، فضای سبز بازار گل و گیاه ارغوان، میدان میوه و تره بار، کارخانه صفه آسفالت را نیز پوشش می دهد.   

وی با اشاره به احداث تصفیه خانه تکمیلی شاهین شهر گفت: در شش ماهه نخست سال پساب این تصفیه خانه فضای سبز حاشیه شمالی مناطق 2 و 12 و در نیمه دوم سال عرصه های قبلی به اضافه فضای سبز منطقه 11 و جنوب منطقه2 و سپاهانشهر را پوشش می دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان جمع پساب برداشتی از این چهار تصفیه خانه را بیش از چهار و نیم میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 15 درصد از نیاز آبی فضای سبز شهر اصفهان با پساب تامین می گردد است که با تکمیل این چهار تصفیه خانه میزان پساب قابل استفاده به منظور آبیاری عرصه های فضای سبز شهر اصفهان به 19 میلیون متر مکعب در سال خواهد رسید و بدین ترتیب حدود 44 درصد از نیاز آبی فضای سبز شهر اصفهان توسط پساب فاضلاب تامین خواهد شد.

حسین امیری با اشاره به اینکه کلان‌شهر اصفهان دارای حدود پنج هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز اکولوژیک است که از این مساحت، حدود سه هزار و 900 هکتار فضای سبز در اختیار شهرداری اصفهان است، اظهار کرد: با توجه به نیاز جمعیت دو میلیونی شهر اصفهان، حضور صنایع آلاینده اطراف اصفهان، مهاجرپذیری و آلاینده ‌های ناشی از حمل و نقل؛ نه تنها در راستای حفظ فضای سبز، بلکه برای افزایش آن نیز باید قدم برداریم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مدیریت منابع و مصارف آب، اقداماتی نظیر تغییر الگوی کاشت، مدیریت توزیع و مصرف آب فضای سبز، بازچرخانی آب و تصفیه فاضلاب‌ شهری جهت آبیاری فضای سبز به عنوان منابع آب پایدار، از سیاست‌های اصلی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان در راستای توسعه پایدار است.

این مقام مسئول تصریح کرد: به همین سبب شهرداری اصفهان به ‌منظور استفاده از منابع آب پایدار مانند پساب تصفیه شده فاضلاب، در آبیاری برخی از عرصه‌های فضای سبز ، همزمان با اجرای تمهیدات مدیریت بهینه مصرف آب، اجرای پروژه‌ های زیرساختی نظیر ایجاد تصفیه‌ خانه‌ های تکمیلی پساب، مخازن، ایستگله های پمپاژ، کلکتور و خطوط انتقال را در اولویت اقدامات خود قرار داد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در این راستا استفاده از پساب خروجی تصفیه‌خانه ‌های فاضلاب شهر اصفهان نظیر پساب تصفیه‌خانه سپاهان شهر در جنوب شهر اصفهان با ظرفیت 120 لیتر در ثانیه و پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شاهین شهر در شمال شهر اصفهان با ظرفیت 100 لیتر در ثانیه در دستور کار قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها