موج
کدخبر : ۳۶۰۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360034

رییس شوراهای حل اختلاف استان کردستان گفت: با تلاش های صورت گرفته و وساطت اعضای شورای حل اختلاف و در نهایت گذشت اولیای دم دو محکوم به اعدام زندگی دوباره یافتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهادر اسدی ظهر امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج اظهار داشت: با وساطت، پیگیری‌ها و تلاش‌های شبانه روزی اعضای شورای حل اختلاف شعبه زندان سنندج در 2 فقره پرونده قتل عمد، اولیا دم رضایت بی قید و شرط خود را نسبت به قاتلین اعلام و این افراد که از سال‌های 1389 و 1395 در زندان مرکزی سنندج به سر می‌بردند، از چوبه دار رهایی یافتند.

رییس شوراهای حل اختلاف استان کردستان گفت: با تلاش شعبه زندان شورای حل اختلاف شهرستان سنندج 2 محکوم به قصاص از چوبه دار در این استان رهایی پیدا کردند.

وی افزود: با برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های اولیای دم، نهایتا اولیای دم مقتولین حاضر به گذشت شدند و توانستند طعم زندگی دوباره را در زیر سایه الطاف خداوند متعال به 2 محکوم ببخشند و امید را به خانواده آن‌ها بازگردانند.

اسدی اضافه کرد: با کمک خداوند متعال تعداد رضایت پرونده های قتل استان کردستان با احتساب این 2 پرونده به 10 فقره رسید که این مهم مرهون تلاش‌های مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف استان کردستان است.

اسدی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان‌ دوستانه خانواده مرحومین که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتلین نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، تقدیر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها