موج
کدخبر : ۳۵۹۸۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359816

امین قصمی مطرح کرد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اتصال شهرستان بندرخمیر به سه منبع کاملا پایدار و تضمین تامین آب 50 سال آینده این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در حاشیه بازدید از وضعیت آبی شهرستان بندرخمیر در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بندرخمیر که طی سال‌های گذشته جزو مناطق پرتنش آبی بود، امسال با مدیریت‌های انجام شده و اجرای طرح‌های پیش بینی شده علی رغم افزایش حجم فعالیت، به دلیل اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، با کمترین چالش مواجه شد.

وی افزود: با تحقق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت تامین آب شرب بندرخمیر افزایش و شرایط مطلوب تری بر این شهرستان حاکم می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان یکی از پروژه‌های بزرگ شهرستان خمیر را اجرای خط انتقال کهورستان به رویدر عنوان کرد و گفت: با تاکید استاندار هرمزگان و نگاه مثبت دولت، آب شهرستان خمیر از منابع غیر متعارف شامل آبشیرین‌کن‌ها تامین خواهد شد که با تکمیل خطوط انتقال، مردم بخش رویدر، کهورستان و مجتمع کشار از ظرفیت آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس بهره‌مند خواهند شد.

قصمی در تشریح وضعیت خط انتقال آب کهورستان به رویدر گفت: در حال حاضر 34 کیلیومتر از این خط انتقال انجام شده است که با احداث یک ایستگاه پمپاژ و اجرای 3 کیلومتر خط انتقال دیگر، مردم شهر رویدر و روستاهای مسیر شامل پرنیمه، رودبار، گوین و کرویه از آب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به وضعیت آب روستای گوین، افزود: طرح آبرسانی به روستای گوین از محل خط انتقال کهورستان به رویدر با مشارکت خیرین در حال اجرا است که عملیات احداث مخزن، حوضچه و شیرآلات طی روزهای آینده انجام می‌شود و با تکمیل آن مردم منطقه گوین نیز به آب پایدار دست پیدا می‌کنند. 

به گفته وی، در این سفر توافق‌های اولیه با خیر انجام شده که پس از امضای توافقانه روند تکمیل پروژه مذکور انجام خواهد شد.

قصمی همچنین از اعلام آمادگی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برای اجرای خط انتقال روستای بستو با مشارکت بسیج سازندگی خبر داد و گفت: این پیشنهاد از سوی بخشداری رویدر داده شده که آمادگی داریم این خط انتقال را در قالب تفاهم نامه امضا شده با بسیج سازندگی اجرا کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در ادامه از آبرسانی سیار به روستاهای بخش رویدر شامل آب مصلی، پرکان آل موسی و گیشو خبر داد و گفت: در حال حاضر آب این روستاها از چشمه‌های واقع در نزدیکی این روستاها تامین می‌شود که برای جبران کمبود آب این مناطق، یک تانکر جهت آبرسانی سیار اختصاص داده می‌شود.

قصمی افزود: آب این روستاها پس از تکمیل خط انتقال و تامین اعتبار لازم از خط انتقال کهورستان به رویدر تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه شبکه توزیع آب روستای کیشی تا دهه فجر به پایان خواهد رسید، گفت: خط انتقال و توزیع دو روستای کیشی پائین و درواخانی که تا پیش از این زیرپوشش آب و فاضلاب نبودند نیز در آینده نزدیک اجرا می‌شود.

قصمی همچنین از اجرای خط انتقال و شبکه توزیع شهرک جیحون خبر داد و گفت: آبرسانی به 75 واحد مسکونی تازه تاسیس این شهرک به زودی آغاز می‌شود که تا زمان اجرای شبکه و خط انتقال، آبرسانی سیار به ساکنان این شهرک انجام خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت آب روستاهای رودبار، پرنیمه، برکه سلطان و نره نیز گفت: طی روزهای آینده با کف شکنی چاه‌ها وضعیت آب این روستاها نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در پایان ابراز امیدواری کرد، با تکمیل طرح‌های توسعه‌ای شهرستان خمیر حوزه‌های روستایی که با چالش آب مواجه هستند در آینده نزدیک از آب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها