موج
کدخبر : ۳۵۹۶۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359612

شهردار سنندج از تدوین بودجه شهرداری سنندج براساس برنامه راهبردی-عملیاتی و نیازهای شهرداری و شورای شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت‌الله صیدی  صبح امروز دوشنبه در جلسه نهایی بوجه شهرداری سنندج که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر  برگزار شد، اظهار کرد: تهیه و تدوین برنامه راهبردی بالاترین سطح برنامه‌ریزی شهری است که هدف از آن تعیین و تبیین اهداف راهبردی و راهکارهای دستیابی به آن اهداف در چارچوب جهت‌گیری راهبردی خواهد بود.

شهردار سنندج بیان کرد: یکی از عمده‌ترین نیازهای مدیریت شهری تدوین برنامه راهبردی است، به نحوی که بتواند در بخشی از مسائل روزمره شهر مورد استفاده قرار گرفته و همچنین بر ساماندهی فعالیت‌ها، هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سازمان تاثیرگذار باشد.

صیدی عنوان کرد: دستورالعمل اجرایی تهیه برنامه عمرانی پنج ساله شهرداری‌ها از سوی وزارت کشور در واقع یک الگوی تلفیقی از برنامه‌های راهبردی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

وی افزود: بودجه سال آینده شهرداری براساس برنامه راهبردی – عملیاتی شهر و شهرداری سنندج تهیه و تدوین می‌شود.

صیدی با توجه به اینکه حجم کاری در شهرداری و مجموعه مدیریت شهری بسیار بالاست؛ ابراز امیدواری کرد: با این برنامه بتوانیم به الگویی برای سایر شهرها و شهرداریها تبدیل شویم.

بودجه شهرداری سنندج

وی تصریح کرد: تا کنون چنین برنامه پایش شده‌ای نداشته‌ایم و روند پیشبرد کارها به صورت سنتی بوده است و این برنامه می‌تواند افق و چهارچوبی را جهت پیشبرد اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌ها در اختیارمان قرار دهد.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: این برنامه باعث پایش و ارزیابی می‌شود و برای اولین بار است که در سنندج تهیه و تدوین می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها