موج
کدخبر : ۳۵۹۴۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359484

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل از رشد 4 برابری آبیاری نوین در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مصطفی آبانی گفت: طرح‌های آبیاری کم فشار و تحت فشار در اراضی کشاورزی شهرستان آران و بیدگل از سال ۱۳۹۵ تا کنون نسبت به سال‌های قبل از آن 4 برابر افزایش یافت.      

وی ادامه داد: اجرای حدود ۱۸۰۰ هکتار آبیاری نوین از سال ۹۵ تا کنون افزون بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه داشت که حدود ۸۵ درصد این هزینه از سوی دولت و ۱۵ درصد با همیاری کشاورزان تامین شد.

این مقام مسئول بیان داشت: تا سال ۹۵ حدود ۶۰۰ هکتار سامانه آبیاری کم‌ فشار و تحت فشار در آران و بیدگل اجرا شد و پس از آن تا کنون این میزان به ۲۴۰۰ هکتار افزایش یافته است.

به گفته آبانی، اجرای طرح آبیاری نوین در حدود ۷۰۵ هکتار از اراضی آران و بیدگل در ۱۵ مزرعه به اعتباری نزدیک به هشت میلیارد تومان نیاز دارد که طراحی‌های لازم در این زمینه انجام شده و منتظر تخصیص بودجه از سوی دولت برای اجرا است.

 مدیر ج هاد کشاورزی آران و بیدگل خاطر نشان کرد: کشاورزان و دامداران این شهرستان در سال گذشته نزدیک به ۱۲۶ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی تولید و روانه بازار مصرف کردند که ۸۶ هزار تن تولید باغی و زراعی و ۴۰ هزار تن تولید دامی و پروتئینی بود.

وی مساحت مجموع زمین‌های کشاورزی آران و بیدگل را ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: چهار هزار هکتار از این زمین‌ها باغی است و بقیه به کشت محصولات کشاورزی اختصاص دارد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل شمار بهره‌برداران بخش کشاورزی در آران و بیدگل را نزدیک به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: بیمه‌شدگان در این بخش ۸۰۰ نفر هستند که در یک‌هزار و ۱۰۰ کارگاه فعالیت دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها