موج
کدخبر : ۳۵۹۴۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359440

جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونا هرمزگان گفت: باید در بحث گندزدایی در شهرستان خمیر، در بحث حفاظت فردی در شهرستان بندرلنگه و فعالیت کارت‌خوان‌ها در شهرستان بستک تذکر جدی تذکر داده شد تا فعالیت جدی‌تری در این راستا صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «سعید ناجی» جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونا هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: گزارش‌هایی که ارائه می‌شود حکایت از روند رو به بهبود کنترل بیماری کرونا در هرمزگان دارد.

وی بیان داشت: بنابراین اگر نخواهیم بگوییم بهترین هستیم، اما حتماً جزو بهترین استان‌ها در بحث مقابله با بیماری کرونا در کشور قرار داریم.

ناجی تاکید کرد: با این حال نباید به این وضعیت دل‌خوش کنیم و منفعل شویم و برای تغییر شرایط گامی برنداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: در سه شهرستان میناب، بندرلنگه و خمیر آمار ابتلا به کرونا روند افزایشی داشته هرچند که ممکن این از نظر مطالعات چندان نگران‌کننده تلقی نشود اما اگر در شرایط زرد قرار داریم باید برای خود سطح‌بندی‌های دیگری هم مثل طرح سطح‌بندی روستاها و محلات نیز قائل باشیم تا روند کاهش آمار در همه‌ی نقاط اتفاق بیافتد.

وی گفت: باید در نظر داشت شهرستانی مانند بشاگرد با یک مورد مثبت هم ممکن است بسیار خطرناک تلقی شود درحالی‌که در بندرعباس این‌طور نیست؛ بنابراین باید تعداد دقیق مثبت‌ها و کانون‌های پرخطر در محلات مختلف را باید بشناسیم و با یک اتفاق نگوییم که وضعیت خوب شده است و دیگر مشکلی نیست.

ناجی عنوان کرد: با توجه به گزارش‌ها، در بحث گندزدایی شهرستان خمیر، در بحث حفاظت فردی بندرلنگه و فعالیت کارت‌خوان‌ها در بستک باید تذکر داده شود تا فعالیت جدی‌تری در این راستا انجام دهند.

وی افزود: نظر من بر این است که دانشگاه علوم پزشکی استان روی این گزارش‌ها تمرکز کند و از درون این‌ها برنامه‌هایی استخراج کند زیرا اگر این‌طور نشود، دور از انتظار نیست که بعد از مدتی به نقطه قبلی خود برگردیم و این باعث دلسردی و هدر رفتن تلاش‌ها می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها