موج
کدخبر : ۳۵۹۳۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359302

طی 9 ماه سال جاری؛

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: طی 9 ماه سال جاری میزان صادرات استان اصفهان از مرز۵ میلیون و ۶۶ هزار و ۷۳۰ تن فراتر رفت.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رسول کوهستانی پزوه بیان داشت:  در ۹ ماهه امسال یک هزار و ۲۸۶ قلم کالا به مقصد 85 کشور جهان از استان اصفهان صادر شده که عمده صادرات استان اصفهان محصولات و مصنوعات بوده که در واحد های تولیدی استان پردازش ،فرآوری و تولید شده است.

 وی افزود: مهمترین کالاهای صادراتی استان اصفهان چدن ، آهن و فولاد و مصنوعات آن به ارزش ۸۴۳ میلیون و ۴۶۰ هزار دلار و  با سهم ۵۲ درصد ، محصولات پتروشیمی  به ارزش ۲۴۴میلیون و ۶۵۱ هزار دلار با سهم  ۱۵ درصد ، فرش به ارزش ۶۰ میلیون و ۷۳۷هزار دلار با سهم 4 درصد ، محصولات لبنی به ارزش ۴۷ میلیون و ۵۸۰ هزار دلار با سهم 3 درصد و محصولات شیمیایی آلی  به ارزش ۳۷ میلیون و ۹۷۶ هزار  دلار  باسهم  2 درصد  بوده اند .

صادرات ۱۲۸۶ قلم کالا به 85 کشور جهان از طریق استان اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان با بیان اینکه  گمرک جز دستگاه های ضروری است و بنابراین تعطیل پذیر نمی باشد، تصریح کرد: در 9 ماه سال جاری به 85 کشور جهان از طریق استان اصفهان صادرات داشته ایم که مهمترین کشورهای هدف صادراتی استان اصفهان عراق ،چین امارات ،افغانستان ، و اندونزی می باشند.

کوهستانی گفت: میزان صادرات  استان اصفهان به کشور عراق ۳۹۹ میلیون دلار ، چین ۲۳۳ میلیون دلار ، امارات ۲۲۱ میلیون دلار، افغانستان  ۱۷۴ میلیون دلار ، واندونزی  ۸۰ میلیون دلار بوده است .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها