موج
کدخبر : ۳۵۹۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359125

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان از فردا جمعه تا یکشنبه هفته آینده ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در سطح استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی روز جمعه با عبور موج بارشی ضعیف، در برخی نقاط غربی استان و جزایر غربی خلیج فارس (در ساعات صبح) و برخی نقاط شرقی استان (در ساعات بعد از ظهر و شب) رگبار پراکنده باران و رعد وبرق دور از انتظار نخواهد بود.

در سایر نقاط استان شرایط بارشی مهیا نیست و تنها افزایش ابر پیش بینی می شود.

از ظهر جمعه تا ساعات پایانی شب دریا به ویژه در جزایر غربی استان و تنگه هرمز با وزش تندباد‌های شدید شمال غربی مواج و طوفانی خواهد شد و شرایط برای تردد‌های دریایی نامساعد خواهد بود.

سرعت باد به ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به ۲ متر خواهد رسید.

طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز با تاثیر سامانه پرفشار در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین در تنگه هرمز وزش تندباد‌های شدید شمال شرقی سبب گردوخاک در مناطق خشکی و طوفانی شدن دریا خواهد شد.

سرعت وزش باد به ۶۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا نیز به بیش از ۲ متر می‌رسد.

هشدار هواشناسی

طی این مدت کاهش محسوس دمای هوا در استان پیش بینی می‌شود.

با توجه به طوفانی شدن دریا از ظهر جمعه تا روز یکشنبه هفته آینده توصیه می‌شود که شناور‌های سبک از هرگونه تردد دریایی جدا خودداری کنند و تمهیدات لازم نیز در بنادر استان اتخاذ شود.

هواشناسی

همچنین با توجه به افت دما توصیه می‌شود که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در مزارع و باغ‌ها اتخاذ شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها