موج
کدخبر : ۳۵۹۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359054

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد؛

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از کسب رتبه دوم توسط این استان در پرداخت تسهیلات کرونایی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن صبوری اظهار داشت: از سال گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا ، بسیاری از کسب و کارها دچار خسارت و آسیب شدند که بر همین اساس تسهیلاتی ویژه برای برخی کسب و کارها در نظر گرفته شد.

وی افزود: یکی از این کسب و کارها حوزه حمل و نقل برون شهری  شامل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی بوده است که از همین رو با هدف جبران بخشی از خسارات وارده به این مشاغل و شرکت ها در اثر شیوع بیماری کرونا تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضاء و بر اساس آن تسهیلاتی به رانندگان مسافری بین شهری و شرکت های حمل و نقلی درنظر گرفته شد.

صبوری با اشاره به این که به 88 درصد درخواست ها، تسهیلات پرداخت شده است توضیح داد: به 1774 راننده برون شهری بالغ بر ده میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات شش میلیون تومانی پرداخت شد.

وی گفت:  13 شرکت مسافربری جاده ای با اشتغال 46 نفر 520 میلیون تومان تسهیلات ویژه کرونا دریافت کردند.

صبوری در خصوص پرداخت تسهیلات به شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: به هشت شرکت هواپیمایی با اشتغال 27 نفر مبلغ 324 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مجموع  1795 پرونده در خصوص کسب و کارهای مربوط به حمل و نقل استان با اشتغال 1847 نفر تشکیل شد که حدود یازده میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات ویژه بنگاه های آسیب دیده از کرونا به آن ها تخصیص یافت.

صبوری در پایان اظهار داشت: استان قم رتبه دوم کشور در پرداخت تسهیلات ویژه کرونا در حوزه حمل و نقل را به خود اختصاص داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها