موج
کدخبر : ۳۵۸۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358694

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث خط انتقال پساب برای استفاده در آبیاری فضای سبز شهر قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، پیام جوادیان استفاده از پساب به‌جای آب خام و آب شرب در آبیاری عرصه‌های جنگلی پیروامون شهر را نقطه عطف عملکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خواند و گفت: این سازمان با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و جایگزین برای آبیاری فضای سبز، طرح جامع بهینه سازی پساب فاضلاب شهری را آغاز کرده است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان داشت: این پروژه به طول ۳۶۰۰ متر بوده و برای اولین بار از لوله‌های ۵۰۰ میلیمتری GRP برای لوله گذاری استفاده شده که از تصفیه خانه جامع فاضلاب شهری تا محل تاسیسات تصفیه تکمیلی پساب شهرداری قم ادامه خواهد داشت.

جوادیان با اشاره به اعتبار ۵۵ میلیارد ریالی اجرای این پروژه، افزود: هدف از اجرای این پروژه انتقال پساب به تاسیسات تصفیه تکمیلی واقع در اراضی تپه اعلائیر است تا پس از تصفیه ثانویه پساب، آب مناسب برای استفاده در فضای سبز شهر قم تامین شود.

وی توسعه فضای سبز و ایجاد پارک‌های جنگلی و نگهداری از ظرفیت‌های موجود را نیازمند منابع آبی پایدار و مطمئن دانست و افزود: یکی از این راهکارها، استفاده از پساب به جای آب خام و منابع آبی دیگر است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: پروژه احداث خط انتقال پساب با هدف تحقق این مهم در حال حاضر با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۴۲ درصد پیشرفت ریالی در حال اجرا است و امیدواریم تا پایان سال شاهد اتمام این پروژه باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها