موج
کدخبر : ۳۵۸۵۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358591

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر:

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه تمام مباحث در مجلس پیگیری می شود اشتغال و اقتصاد و معیشت را مهمترین اولویت های مجلس برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی نقد علی در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر با بیان فعالیت های نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شش ماهی که از آغاز کار مجلس گذشته است اولویت مجلس مباحث اقتصادی ، اشتغال و معیشت مردم است.

وی اضافه کرد: همچنین از مصوبات اساسی مجلس شورای اسلامی لغو تحریم ها، اصلاح برنامه بودجه و خرید تضمینی گندم و بحث قیر و قانون جمعیت و خانواده در مجلس است.

نقدعلی در خصوص بحث جمعیت تشریح کرد: کمیسیونی در بحث قانون جمعیت تشکیل شد که امروز در قالب قانون  اصل ۸۵ شروع به کار کرده و هفده ماده که مسائل مهمی را شامل می شود به تصویب رسیده است.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای ادامه داد: در همه عرصه ها آنچه بر ضد فرزند آوری بوده است عکس آن،  در قوانین مجلس اجرا می شود.

وی ادامه داد: همچنین تمام امکانات جهت بحث جمعیت و فرزند آوری پیشقدم خواهند شد و شهرداری ها نیز  مکلفند در تبلیغات شهری قسمی از موضوع فرزند آوری را در تبلیغات شهری بگنجانند.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه بحث اشتغال و مسکن و معیشت و مسائل اقتصادی اولویت اول مجلس است، افزود: پیگیری و رفع مشکلات مسائل اقتصادی و مسکن بین نمایندگان مجلس به چشم می خورد .

 حجت الاسلام نقد علی به تذکرات شفاهی و کتبی و استیضاح وزیران اشاره و بیان کرد:  زمانی که قیمت مرغ افزایش یافت استیضاح وزیر کشاورزی رقم خورد و با حضور وزیر کشاورزی و دیگر مسئولان مرتبط جلسه ای مقرر شد و مشکل سومدیریت که باعث این افزایش شده بود مرتفع گردید و این درحالی است که کمبودی برای فروش مرغ وجود نداشت.

 این مسئول کشوری حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان خمینی شهر را مثمر ثمر خواند و ابراز کرد: مصوبات خوبی در امور کشاورزی و دامداری در شهرستان خمینی شهر تصویب شد.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی مهم ترین بحث نمایندگان و مردم را بحث آب برشمرد و ادامه داد: پیگیر جبران بارگذاری‌هایی که بر منابع آبی زاینده‌رود شده هستیم.

حجت الاسلام نقدعلی در پایان به بودجه کشور اشاره کرد و گفت: بودجه مشکلات حبابی فراوانی دارد و با نامه مقام معظم رهبری که برداشت از ذخیره صندوق ارزی را درسال 1400 ممنوع کردند امکان بازگشت بودجه وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها