موج
کدخبر : ۳۵۷۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357913

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت قرمز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی بعداز ظهر امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج، از شناسایی ۱۰۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا  در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۲۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: ۱۴۶ نفر، سقز: ۳۲ نفر، مریوان: ۱۹ نفر، قروه: ۲۶ نفر، بیجار: ۱۰ نفر: کامیاران: ۱۷ نفر، دیواندره: ۸ نفر ، بانه: ۱۳ نفر  و سروآباد: ۱ نفربستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۶۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

  رضاعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۹۹۹ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۸۸ نفر در سنندج، ۱۷۴ نفر در سقز، ۶۸ نفر در قروه، ۶۵ نفر در کامیاران، ۸۲ نفر در بانه، ۵۸ نفر در دیواندره، ۴۵ نفر در بیجار، ۱۰۰ نفر در مریوان ، ۱۶ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها