موج
کدخبر : ۳۵۷۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357723

آزاد حکمت:

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: در راستای توسعه زیر ساخت های مخابراتی در استان کردستان، 100 میلیارد ریال برای اجرای فیبر نوری در کردستان هزینه شده است

 آزاد حکمت ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، با اعلام این خبراظهار داشت: در حال حاضر 32 هزار و 830 مشترک در استان از ftth (فیبر نوری) بهره‌مند هستند که نسبت به آغاز فعالیت دولت یازدهم 100 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه چهار هزار و 35 کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان اجرا شده است، اضافه کرد: این در حالی است که در سال 92 مشترک فیبر نوری در استان وجود نداشت.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به اجرای 154 کیلومتر فیبرنوری در استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: از جمله مزایای فیبر نوری می‌توان به افزایش رضایتمندی مشترکان، ارائه انواع سرویس‌ها در بستر Ip، بهبود کیفیت خدمات مخابراتی در حوزه تلفن ثابت و ارتقای امنیت اطلاعات اشاره کرد.

حکمت یادآور شد: فیبر نوری دارای کیفیت و پهنای باند بالا، قابلیت اطمینان و ایمنی، مقاومت بالاتر در برابر رطوبت و انعطاف‌ پذیرتر هستند که به همین دلیل قابلیت زمان بهره‌برداری و استفاده از آنها نسبت به سیم‌های مسی بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، در حال حاضر 586 هزار و 412 شماره تلفن ثابت منصوبه، 2 میلیون و 156 هزار و 596 خط تلفن همراه و 168 هزار و 572 پورت اینترنت خانگی مخابرات در کردستان وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها