موج
کدخبر : ۳۵۷۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357385

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان گفت: با ارتقای شبکه تلفن همراه از نسل ۲ به نسل سه و چهار تلفن همراه، سرعت اینترنت ۳۰ روستای شهرستان رودان افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امیر یگانه مدیر مخابرات منطقه هرمزگان روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: ۳۵ روستای دیگر در اولویت ارتقاء نسل آنتن دهی تلفن همراه قرار دارند و یک سایت جدید در مسافرآباد بخش رودخانه شهرستان رودان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اشاره کرد: امسال اینترنت در روستاهای بخش جغین و روستاهای برنطین، حسین آباد، پشته گیش و باغ شاه به ۳Gو ۴G ارتقاء یافت و پیش از این نیز روستاهای سید سلطان محمد، فاریاب رودخانه بر، کُمیز، سَرجوئیه، منبع آب زیارتعلی، وزیری، خیرآباد، اسلام آباد و ماشنگی در این شهرستان از اینترنت نسل سه و چهار بهره‌مند شده بودند.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان اظهارداشت: بهبود خدمات در حوزه مخابرات و خطوط ارتباطی در سطح شهرها و روستاها اولویت اول مخابرات منطقه هرمزگان است و در این راستان ۷۰۰ کلیومتری شبکه فیبر نوری در هرمزگان ظرف مدت ۶ ماهه اول سال جاری توسعه یافت.

یگانه تصریح کرد: هم‌اکنون نیز توسعه ۲۵۰ کیلومتر دیگر فیبرنوری با پیگیری استاندار هرمزگان و مساعدت وزیر ارتباطات در دستور کار قرار دارد و خط فیبر نوری در بخش‌های رودخانه و بیکاه راه اندازی خواهد شد که برای این منظور به همکاری بیشتر بخشداری‌ها، شهرداری و دهیاری‌ها برای تسریع و تسهیل در تحقق این کار نیاز است.

وی ادامه داد: بهسازی تجهیزات برق برای حفاظت بهتر از باتری‌های سایت‌های تلفن در شهرستان رودان بایستی انجام شود، از سوی دیگر با توجه به مشکل های شهرستان رودان تیم فنی و طراحی شرکت مخابرات هرمزگان موارد را مورد بررسی و کارشناسی قرار خواهند داد.

 مدیر مخابرات منطقه هرمزگان بیان داشت: حفاری‌های شرکت گاز در رودان که منجر به ایجاد اختلال ارتباطات و خرابی فراوان خطوط مشترکان می‌شود چالش اصلی در این شهرستان است.

یگانه، با بیان اینکه ۶۵۰ نقطه روستایی برای ارتقاء اینترنت در دستور کار بوده و هم اکنون به ۲۵۰ نقطه رسیده است، گفت: این فرآیند با جدیت با انجام هماهنگی با وزراتخانه ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها